Designteka

architektura, wydarzenia

Architekci w Owocach!

25.02.2010

Nowa łódzka klubokawiarnia Owoce i Warzywa rozpoczyna od marca serię spotkań z najlepszymi polskimi architektami. Dyskusje poprowadzą Łukasz Pastuszka i Kuba Majewski z Moomoo Achitects.

Pierwszym gościem (10 marca) będzie Roman Rutkowski z Wrocławia – wykładowca na wydziale architektury tamtejszej Politechniki. Korespondent międzynarodowego magazynu „A10 – new European architecture”. Krytyk architektury, właściciel wrocławskiej pracowni RR-a. Wielokrotnie wyróżniany za swoje projekty domów jednorodzinnych. Na temat jego własnego domu we Wrocławiu, którego głównym budulcem było drewno i płyta OSB, artykuł wraz z wywiadem zamieścił m.in. prestiżowy The New York Times.

Architekci

Gospodarzami spotkań będą utalentowani architekci z łódzkiej pracowni Moomoo, zakwalifikowani w zeszłym roku przez prestiżowy magazyn Wallpaper do grona 30 najbardziej obiecujących biur architektonicznych na świecie. Obecność Moomoo w roli prowadzących spotkania pozwoli na swobodne i jednocześnie profesjonalne kreowanie dyskusji i rozwijanie głównego wątku.

Na kwietniowe spotkanie (07.04) właściciele Owoców i Warzyw zaprosili Marka Diehla. Łódzkiego architekta, odpowiedzialnego m.in. za projekt pierwszego biurowca klasy A w tym mieście – Textorial Park, łączącego w sobie zrewitalizowane XIX-wieczne pofabryczne magazyny, z nowoczesną architekturą, a wszystko w otoczeniu zabytkowego osiedla Księży Młyn. Projekty Marka Diehla okazały się najlepsze również w dwóch bardzo ważnych dla Łodzi konkursach urbanistycznych – na zagospodarowanie pl. Niepodległości i przestrzeni między pl. Wolności a Manufakturą.

Niezwykle inspirująco zapowiada się spotkanie z Jakubem Szczęsnym – 12 maja. Jego interdyscyplinarne podejście może poszerzyć horyzonty wielu młodych osób zainteresowanych projektowaniem. Jako architekt jest członkiem biura Centrala Designers Task Force, które odpowiada m.in. za adaptację dworca Warszawa Powiśle na klubokawiarnię, co z pewnością jest bardzo bliskie organizatorom spotkania. Jako architekt-artysta zaprojektował m.in. niezwykły dom o szerokości 1,5 metra dla znanego pisarza Etgara Kereta na warszawskiej Woli. Jako artysta jest autorem wielu instalacji stworzonych m.in. podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty, czy w akcjach artystycznych Synchronicity czy Zniknij nad Wisłą.

Celem właścicieli Owoców i Warzyw jest stworzenia miejsca zarówno swobodnego, spontanicznego jak i twórczego , kształcącego. „Chcemy zrealizować wizję wykładu idealnego – kawa, partnerskie relacje, nieformalna atmosfera, inspirujący goście i wysoki poziom prezentowanych treści”-mówią zgodnie Ania Marczyk i Michał Sobolewski z Owoców.

Kolejne spotkania odbędą się w czerwcu, październiku, listopadzie i grudniu. Nazwiska architektów poznamy wkrótce.

10.03 – Roman Rutkowski

07.04 – Marek Diehl

12.05 – Jakub Szczęsny

Imprezie patronują: Architekci.pl, Architektura.info, designteka.pl, Fundacja Twórców Architektury i Gazeta Wyborcza

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas