Designteka

ART in Architecture festival – przedłużono termin nadsyłania prac

08.11.2023

Wystartowała 5. edycja konkursu dla architektów, artystów i inwestorów ART in Architecture festival. Ten prestiżowy konkurs, promujący sztukę w architekturze, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. By każdy zainteresowany mógł wziąć w nim udział, przedłużono termin nadsyłania prac konkursowych do 15 listopada b.r.

ART in Architecture festival to konkurs skierowany zarówno do artystów i architektów, jak i inwestorów, którego celem jest zachęcenie do współpracy z artystami przy realizacji swoich projektów, poprzez promocję szerszego wprowadzenia sztuki do przestrzeni prywatnej, publicznej i do obiektów komercyjnych. O jego renomie świadczą zaś nazwiska laureatów poprzednich edycji, jak choćby Przemo Łukasik z zespołem Medusa Group, Katarzyna Kuo-Stolarska z Kuoo Architects, Piotr Kalinowski Pracownia Mixd, czy Adam Pulwicki z pracowni PULVA. Kolejna, 5. już edycja cieszącego się coraz większą popularnością festiwalu właśnie wystartowała.

Ze względu na duże zainteresowanie konkursem, organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania prac konkursowych do dnia 15 listopada 2023 r. Można je zgłaszać za pomocą Formularza Konkursowego na stronie Festiwalu w pięciu kategoriach: mieszkanie/dom; przestrzeń publiczna; biuro; hotel; wystawa. Gala konkursowa, na której nastąpi ogłoszenie zwycięzców oraz uroczyste wręczenie Złotych Statuetek dla jego laureatów – inwestorów i architektów wyróżnionych projektów oraz wręczenie Specjalnych Wyróżnień dla artystów, których dzieła znalazły się w każdym z wyróżnionych projektów odbędzie się w ZACHĘCIE – Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, przy Placu Małachowskiego 3 dnia 30 listopada 2023 r. o godzinie 12.00.

Prestiżowy charakter konkursu to jednak przede wszystkim znakomite jury, które pod przewodnictwem architekta Przemo Łukasika, wyłoni grono laureatów. W skład jego wchodzą (wg kolejności alfabetycznej): Bartosz Haduch (Naarchitektura), Aleksander Jankowski (Jankowski i Opyrchał Pracownia Projektowa), Agnieszka Leszczyńska-Mieczkowska (Art in Architecture), Weronika Libiszowska (Kudlickawithpartners), Krystyna Łuczak-Surówka, Ivo Nikic (artysta), Krzysztof Renes (artysta), Marta Sękulska-Wrońska (WXCA), Marta Zielińska (PAIH) i Oskar Zięta (artysta). Do grona jurorów z ramienia festiwalu dołączy także Maria Miland, będąca jego współtwórcą.

Dodatkowe informacje: https://artinarchitecturefestival.com

Organizator: Fundacja Innowacji Społeczno-Kulturalnych

Instytucje wspierające: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Stowarzyszenie Architektów Polski, Stowarzyszenie Architektów Wnętrz

Patronat medialny: Elle Decoration, Architektura & Biznes, Czas na Wnętrze, Weranda, MAGAZIF, Designdoc.pl, Architecture Snob, Designteka.pl, OKK! design

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas