Designteka

wydarzenia

Berlin nie znosi nudy

18.10.2016

Nowoczesny design, odważne, śmiałe projekty – tym wyróżniają się produkty “Made in Berlin”. To, co jest w nich wyjątkowego, to fakt, że innowacyjność i kreatywność zawsze łączą się z wygodą i doskonałą jakością. Aby poznać je bliżej, nie trzeba jechać do Berlina. Wystarczy odwiedzić „Pop-up-Store”, który właśnie został otwarty w Warszawie. Tylko przez tydzień, od 17 do 23 października, będzie można zobaczyć i kupić w nim najbardziej awangardowe i designerskie produkty z Berlina.

Ideą „Pop-up-Store” jest przybliżenie Polakom kultury oraz dzieł twórców berlińskiej awangardy, świata mody i designu, które zaskakują pomysłowością. W „Pop-up-Store” będzie można kupić przepełnione aromatem kawy filiżanki Kaffeeform, które są wykonane właśnie z fusów po kawie! Inną ciekawą marką jest Papertrophy. To designerskie rzeźby wykonane z papieru, które przypominają wręcz dzieła sztuki. Z kolei Paprcuts – to przykład połączenia nowoczesnego wzornictwa z praktycznym zastosowaniem i trwałością. Są to kolorowe akcesoria wykonane z membrany Tyvec, materiału wyjątkowo odpornego na rozerwanie i działanie wody.

W „Pop-up-Store” nie zabraknie też niezwykle modnej odzieży, eleganckiej, nowoczesnej biżuterii, mebli, czy kosmetyków. Każda z tych rzeczy nawiązuje swoim stylem do zaskakującego klimatu i osobliwego stylu Berlina. Jeśli moda, to uliczna z nutą couture (Blank Etiquette), bądź Raki – unikaty modowe inspirowane stylem vintage. Jeśli perfumy, to Frau Tonis Parfum, oferujące “zapachy Berlina”, które zostały docenione przez magazyn Vogue.

To, co łączy wszystkie te produkty, to fakt, że pozostają one niebanalne. Choć cech wspólnych mają znacznie więcej – mimo, że ergonomiczne i wygodne – pozostają najwyższej jakości. Tworzone z naturalnych produktów, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i pracy człowieka, nierzadko wykonywane ręcznie. Dotyczy to także żywności – znajdziemy wśród nich np. ManuTeeFaktur – ręcznie przygotowywaną herbatę bio, ręcznie robione czekoladowe batony i cukierki Candy Farm Berlin, a nawet kolorowy, zaskakujący wieloma smakami popcorn Knalle, tak różnorodny i barwny, jak sam Berlin.

Dlaczego te wszystkie produkty powstały właśnie w Berlinie? Najlepiej chyba oddają to słowa Markusa Heckhausena, który z produktów sygnowanych logo zielonego ludzika z berlińskiej sygnalizacji świetlnej, stworzył markę Ampelmann rozpoznawalną na całym świecie: “To miasto, które nigdy nie stoi w miejscu i gdzie codziennie pojawia się coś nowego. (…). Tutaj możemy cieszyć się z międzynarodowego, wielokulturowego środowiska. Berlin jest nieporównywalny z jakimkolwiek innym miastem”. Podobne zdanie mają twórcy Papcurts: “To miasto jest wyjątkowe i zróżnicowane. Istny tygiel kultur, języków i wyjątkowych ludzi. To jest to, co daje mi najwięcej inspiracji.” I to właśnie – bogate źródło inspiracji oraz swoboda tworzenia zdają się najbardziej przyciągać twórców z całego świata do Berlina. Dzięki czemu powstają niesamowite produkty, które zdają się mówić, że Berlin to wyjątkowe miasto, które nie znosi nudy!

Więcej informacji na:

www.popinto.berlin

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas