Designteka

Wizytówki

noti

NOTI

adres: ul. Sowia 19, 62-080 Tarnowo Podgórne
telefon: +48 61 896 64 80
email: biuro@noti.pl
www: www.noti.pl

Firma Noti powstała w 2005r. z pasji do nowoczesnego wzornictwa i 30-letniego doświadczenia biznesowego właściciela fabryki Balma SA, specjalizującej się w tworzeniu mebli biurowych – Ryszarda Balcerkiewicza. Noti to marka mebli wypoczynkowych produkowanych w Polsce, która od początku swojego istnienia konsekwentnie trzyma się motta: „Po pierwsze DESIGN.

Design – to dla nas przemyślany proces projektowania, w którym łączymy dążenie do najwyższej jakości naszych produktów z talentem najlepszych polskich projektantów. Współpracują z nami: Piotr Kuchciński, Tomek Rygalik, Tomasz Augustyniak, Renata Kalarus, Jerzy Langier, Grzegorz Niwiński, Jerzy Porębski oraz Anna Hrecka i Małgorzata Bronikowska.

Tworzymy meble o prostej i eleganckiej formie, funkcjonalne, wygodne i trwałe, inspirujące do kreowania nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych, biurowych i hotelowych (Noti Contract). Wielofunkcyjne systemy mebli oraz szeroka oferta wysokiej jakości tkanin obiciowych ( Alcantara, wełny, skóry, kolekcja tkanin Designers Guild) pozwalają naszym klientom zaprojektować zindywidualizowaną przestrzeń – dostosowaną do ich potrzeb, gustu i stylu życia.

Design wciąż się zmienia, dlatego nieustannie szukamy nowych idei, talentów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Wspieramy rozwój polskiego wzornictwa. Współpracujemy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu organizując warsztaty i konkursy dla młodych projektantów. Zwycięskie projekty mają szansę na wdrożenie do produkcji. Bierzemy udział w imprezach promujących design – Arena Design, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days.

Wysoką jakość designu firmy Noti potwierdzają nagrody m.in.: GODŁO PRODECO 2005 i 2006, nagroda Elle Decoration, Złote Medale Targów Poznańskich 2006, 2008, wyróżnienie Honourable Mention 2009 w konkursie Red Dot Design Award, nagroda Dobry Design 2012 oraz wyróżnienie Must Have.

Meble Noti są bezpieczne dla użytkowników i środowiska. Noti pracuje w oparciu o standardy ISO 9000 i doświadczenie technologiczne fabryki Balma SA.

BOULI, projekt: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu (Julia Pawlikowska, Urszula Burgieł, Olga Mężyńska)

Nieregularne amorficzne formy Bouli powstały, by zaskoczyć użytkowników przestrzeni nową, niekonwencjonalną formą oczekiwania. Zróżnicowana powierzchnia brył umożliwia przyjmowanie wygodnych pozycji, sprawia wrażenie lekkości i miękkości formy. Moduły mogą być podwieszane, dając efekt swobodnie unoszących się w powietrzu, lub na podstawie. Zaletą projektu jest możliwość doboru, zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym i estetycznym, drewnianych nóg , metalowych płóz oraz niskich nóżek, dzięki którym Bouli staje się niską, lekko unoszącą się ponad ziemią, pufą. Siedziska występują w wersji dwuosobowej oraz trzyosobowej.

COMPLI, projekt Piotr Kuchciński

COMPLI to kolekcja modułowych mebli o prostej i kubicznej linii przeznaczonych do pokoju i jadalni. Bogactwo elementów mebli pozwala na zaaranżowanie na wiele sposobów wnętrz mieszkalnych. Szafki stojące i wiszące, komody, regały i półki mogą być zestawiane w przeróżne kompozycje w zależności od wielkości pomieszczeń oraz potrzeb użytkownika. Moduły stojące mogą być ustawione na płozach ze stali nierdzewnej, cokole lub podeście ze ścianą tylną w trzech wysokościach. Możliwość łączenia szerokiej gamy kolorystycznej fornirów i lakierów gwarantuje pełną swobodę w doborze mebli. Bardzo ważną pozycją w kolekcji NOTI są rozkładane stoły jadalniane w czterech wymiarach, wykonane w okleinie naturalnej.

CUBBER, projekt Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu(Julia Pawlikowska, Urszula Burgieł, Olga Mężyńska

Projekt systemu siedzisk modułowych do miejsc publicznych. Trzy poziomy mebla umożliwiają wygodne siedzenie w wielu pozycjach, pozwalają użytkownikowi przysiąść na chwilę lub podeprzeć się na podłokietniku. Jeden moduł przewidziany jest dla czterech osób. Niewidoczny cokół nadaje bryle niezwykłej lekkości, tworzy iluzję unoszenia mebla. Różnorodność barw i form modułów ożywia wnętrze, a możliwość zestawiania ich w kilka praktycznych kombinacji daje dużą swobodę w kreowaniu publicznej przestrzeni.

INGRAM, projekt Piotr Kuchciński

Rodzina łóżek tapicerowanych o lekkiej, prostej i nowoczesnej linii. Rozbudowana kolekcja jest propozycją mebli do sypialni projektowanych z myślą o rosnących potrzebach klienta i możliwości dostosowania mebla do indywidualnych potrzeb. Do wyboru są trzy wersje ram: ze skrzynią (otwierana tradycyjnie i poziomo), bez skrzyni oraz na płozie stalowej. Każda wersja jest dopasowana do czterech rozmiarów materaca.

Występują dwie wersje wysokości oraz trzy wersje szerokości wezgłowia, z których każde dostosowane jest do trzech rozmiarów ramy łóżka: wezgłowie o szerokości ramy łóżka z podniesioną dolną krawędzią, wezgłowie o szerokości wydłużonej z podniesioną dolną krawędzią oraz wezgłowie o pełnej szerokości (obejmującej również stoliki nocne) z dolną krawędzią na podłodze.

Dodatkowym atutem kolekcji są trzy wersje wykończenia tapicerki wezgłowia: gładkie – bez przeszyć, z przeszyciami w kratę oraz z przeszyciami pionowymi.

Do kompletu sprzedawane są stoliki nocne z rodziny mebli COMPLI: o wysokości 17cm z szuflada, wsuwane pod ramę łóżka, o wysokości 25cm z szuflada lub otwarty regał oraz o wysokości 50cm z szufladami lub otwarty regał.

KING, projekt Piotr Kuchciński

King – rodzina modułowych sof i foteli z uzupełniającymi regałami i stolikami. Niezwykła miękkość tych mebli (siedzący zapada się w komfortowych poduszkach) skontrastowana jest z ostrymi, geometrycznymi kształtami brył podkreślonymi przez wyraziste szwy na krawędziach. Konstrukcja mebli z elementów drewnianych, wypełnienie z pianek poliuretanowych różnej gęstości i pierza. Najefektowniej King prezentuje się w grubych, miękkich tkaninach oraz w skórze.

Mrs. SU, projekt Renata Kalarus

Autorska wariacja na temat klasycznego krzesła tapicerowanego. Odwieczna forma tego bestsellerowego produktu we współczesnej szacie. Charakterystyczne proporcje, nietypowy sposób szycia. Nowatorskie, bo w przeciwieństwie do wszystkich tego typu krzeseł, sprężyste łączenie oparcia z siedziskiem. Oparcie pod naciskiem delikatnie odchyla się do tyłu dając siedzącemu poczucie większego komfortu.

W ofercie dwie wielkości: preferowane przez projektantów krzesła niskie oraz wysokie—najczęściej wybierane przez klientów. Obicia dostępne wielu kolorach i różnych wykończeniach, nogi tradycyjne drewniane.

PLUM, proj. Tomasz Augustyniak

Rodzina stolików sprzedawanych osobno bądź jako uzupełnienie kolekcji mebli tapicerowanych. Forma o asymetrycznym ukształtowaniu blatu stolika. Intensywne kolory podkreślają fantazyjną formę stolików.

Stoliki dostępne w kilku wielkościach, mogą być w całości wykonane z tworzywa solid surface lub wyposażone w nogi z lakierowanej stali.

STONE, proj. Tomasz Augustyniak

Kolekcja STONE charakteryzuje się oryginalnym i nowoczesnym kształtem, nawiązującym do klasyki Bauhaus.

Rodzina składa się z sof i foteli w kilku wariantach, z podłokietnikami lub bez oraz w wersji z metalową ramą. Mebel wyróżnia się modułowością i możliwością dostosowania długości do indywidualnych potrzeb. Bogactwo rozwiązań pozwala na tworzenie przestrzeni publicznych, gabinetowych oraz wnętrz mieszkalnych.

 

 

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas