Designteka

Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce!

19.09.2023

14 września 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Cosentino Center Poznań w Dąbrówce. Gośćmi specjalnymi premiery byli znakomici architekci Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny. W otwarciu udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości – w tym przedstawicieli wielkopolskich biur projektowych, producentów mebli i właścicieli zakładów kamieniarskich, a także partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska. Na czele poznańskiego Centrum stoi Andrzej Włodarczyk, pełniący funkcję Dyrektora Generalnego.

Grupa Cosentino w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zaangażowanie w inwestycje poprzez dywersyfikację rynków i otwieranie nowych centrali. Wzmacniając swą międzynarodową ekspansję, rozwija własne aktywa także w Polsce, stając się jedną z najbardziej zglobalizowanych firm w branży kamieniarskiej.  Po Warszawie i Katowicach przyszedł czas na otwarcie trzeciej lokalizacji tej hiszpańskiej firmy w naszym kraju. Nowe Cosentino Center Poznań, mieszczące się w Dąbrówce, przy ul. Logistycznej 7, posiada powierzchnię 4000 m2, w tym 400m2 przeznaczone jest na biura i showroom. Będzie w stanie pomieścić do 4000 płyt i zaczyna od 8-osobowego zespołu profesjonalistów.

Rok 2023 jest dla hiszpańskiej firmy rokiem rozwoju, polegającym na rozbudowie sieci Centrów nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce. Centra Cosentino łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i salonu produktowego, w którym klienci mogą osobiście zapoznać się z materiałami Cosentino i uzyskać spersonalizowane wsparcie. „Cosentino widzi duży potencjał w tym regionie. Jesteśmy obecni w Polsce od kilku lat i osiągamy ciągły rozwój, od pierwszego otwarcia w Parzniewie, pod Warszawą, do utworzenia Cosentino Katowice w Mysłowicach, a obecnie inauguracji Centrum w Dąbrówce pod Poznaniem. Nasze zaangażowanie w nadchodzących latach wzrośnie jeszcze bardziej, dzięki planom ekspansji na Pomorzu i stworzeniu Cosentino City w Warszawie, co zaspokoi rosnący popyt na nasze powierzchnie ” – powiedział podczas otwarcia Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino.

14 września 2023r., po wejściu na halę główną, zgromadzeni goście mogli podziwiać z prowadzącym ich „demiurgiem” Tomaszem Pągowskim, fenomenalną oprawę muzyczno-wizualną, w postaci multimedialnej instalacji będącej interpretacją motywu monolitu z „Odysei kosmicznej 2001”. Przygotowany przez Studio Pągowski futurystyczny spektakl obrazował zmianę myślenia w relacji przemysł – natura, którą w swej polityce od lat akcentuje Cosentino oraz kamienie milowe w rozwoju firmy.

Następnie na scenie pojawił się Andrzej Włodarczyk, gospodarz wieczoru i General Manager Cosentino Center Poznań. W towarzystwie Karoliny Sieniawskiej, Marketing Coordinator Cosentino Polska, Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino i Pierre Wernlundh’a, Regional Director for Cosentino Scandinavia, wspólnie dokonali symbolicznego aktu otwarcia i przecięcia wstęgi. Podczas spotkania Karolina Sieniawska po raz pierwszy zaprezentowała najnowszą kolekcję Silestone Le Chic. „Nowe Centrum w Poznaniu prezentuje bogate portfolio naszej firmy, zapewniając zwiększone możliwości sprzedaży i dystrybucji na tym obszarze. Ponieważ obecność Cosentino w Polsce stale rośnie,  wiedzieliśmy, że to idealny moment na utworzenie bazy w ważnym dla nas regionie Wielkopolski” – mówił Andrzej Włodarczyk.

Po oficjalnym otwarciu, kierowani dźwiękami muzyki goście przenieśli się w miejsce prezentacji kolekcji Silestone Le Chic i wysłuchali nastrojowych brzmień harfy i skrzypiec, którym towarzyszył live act z udziałem DJ’a.  Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka, a o wszechstronności zastosowań materiałów Cosentino, wspólnym projekcie i wystawie „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni, której Cosentino jest Sponsorem, opowiedział zebranym drugi gość specjalny; jeden najciekawszych współczesnych architektów, twórca domu Kereta,  architekt Jakub Szczęsny.

Pokaz przygotowania paelli, dania zainspirowane współczesną sceną kulinarną Hiszpanii i książki „Witaj w świecie bez architektów” Jakuba Szczęsnego oraz „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” Agaty Twardoch, które otrzymali goście, dopełniły pełnię wrażeń tego wieczoru.

Cosentino Center Poznań

ul. Logistyczna 7, Dąbrówka k. Poznania

Więcej na: www.cosentino.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas