Designteka

wydarzenia

Designer Roku 2009

06.02.2010

Instytut Wzornictwa Przemysłowego zaprasza na wystawę „Designer Roku 2009″.

Wystawę można oglądać od 12 lutego do 11 kwietnia, w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

designer

Wystawa „Designer Roku 2009: Andrzej Śmiałek i Ergo Design. Jak powstają chętnie kupowane produkty” to prezentacja laureata tytułu Designer Roku przyznawanego najlepszemu projektantowi przez prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, w ramach corocznego ogólnopolskiego konkursu Dobry Wzór. Nagradzane są w nim dobrze zaprojektowane projekty na polskim rynku.

Prezes IWP Beata Bochińska w uzasadnieniu powiedziała, że nagroda Andrzejowi Śmiałkowi i Ergo Design została przyznana m.in. za konsekwentne, wieloletnie projektowanie innowacyjnych produktów, świadome wykorzystywanie rzetelnych badań rynkowych, obserwację i uwzględnianie w rozwiązaniach projektowych zmieniających się stylów życia oraz za profesjonalne zarządzanie procesem projektowania, z pełnym zrozumieniem łańcucha życia produktu na rynku i jednoczesnym poszanowaniem potrzeb ostatecznego konsumenta.

Na monograficznej wystawie projektanta i jego zespołu można zobaczyć najciekawsze produkty zaprojektowane dla takich firm, jak Zelmer, Lotos i Deltim oraz prześledzić cały nowoczesny proces powstawania nowego produktu. Naczelnym hasłem studia i jego filozofią, jest angielskie „brand indulging”, co wskazuje na specjalizację we wzmacnianiu i pozycjonowaniu marki poprzez wdrażanie dobrze zaprojektowanych, innowacyjnych produktów.

Andrzej Śmiałek urodził się w 1968 roku. Jest projektantem, managerem, nauczycielem akademickim. Współzałożyciel i dyrektor kreatywny Ergo Design. Jako autor i współautor ma na koncie ponad 500 wdrożonych projektów.

Źródło: www.iwp.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas