Designteka

wnętrza

Do wyboru, do koloru!

24.02.2023

Każdy remont wymaga dobrego planu. Ważny jest nie tylko koncept wystroju wnętrza, ale też odpowiednie narzędzia, które ułatwią nam prace – zwłaszcza, gdy planujemy wykonać go samodzielnie. W tej roli doskonale sprawdzą się taśmy maskujące tesa®, dzięki którym uzyskamy profesjonalne rezultaty. Co więcej, dostępne są one w różnych wersjach, a ich zakup ułatwia czytelne oznakowanie kolorystyczne.

Wolnymi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią sezon remontowy. Nie wszyscy decydujemy się jednak na totalną rewolucję w naszym domu. Częściej planujemy drobne prace remontowe, które pozwolą nam odświeżyć wnętrza po zimie. Wybieramy przemalowanie ścian, drobne naprawy wokół domu, a często też kosmetyczne zmiany i poprawki, które po prostu poprawią nam humor. I choć większość prac wykonamy samodzielnie, to nie możemy obyć się bez profesjonalnej pomocy. Optymalny efekt zapewnią taśmy maskujące tesa®. Pozwolą one dokładnie zabezpieczyć krawędzie przed zabrudzeniem farbami. Szeroka gama dostępnych rodzajów taśm malarskich z oferty tesa® daje możliwość wyboru produktu dopasowanego do konkretnych potrzeb. Wszystkie je łączy jednak kilka wspólnych cech – przyczepność dostosowana do danego zadania, poręczność i łatwe usuwanie bez pozostawiania śladów. Wybór odpowiedniej taśmy w sklepie ułatwi zaś proste oznakowanie kolorystyczne, dzięki któremu nie musimy uczyć się nazwy produktu na pamięć.

Czerwona taśma maskująca, czyli tesa® EXCELLENT, to niezbędny pomocnik, gdy zamierzamy odświeżyć kolor ścian we wnętrzu lub nadać mu zupełnie nowy wygląd. Sprawdzi się doskonale, zarówno gdy chcemy pomalować ściany na jednolity kolor, jak też uzyskać efektowne połączenia kolorystyczne, czy modne pasy. Za jej pomocą dokładnie zabezpieczymy krawędzie, o których nie możemy zapominać nawet przy najdrobniejszych pracach malarskich. Nadaje się do stosowania na wielu różnych powierzchniach, jak ściany, tapety, szkło, aluminium, twarde PCV czy drewno. Jest przy tym trwała i odporna na przedarcie. Jednocześnie pozwala na łatwe usunięcie bez pozostawia śladów i uszkadzania powierzchni w okresie do 1 miesiąca od naniesienia.

Do bardziej czasochłonnych prac remontowych, które mogą potrwać aż do dwóch miesięcy, idealnym wyborem będzie taśma w kolorze pomarańczowym – tesa® Perfect+. Dzięki wyjątkowo cienkiemu nośnikowi, jakim jest oryginalny podkład z papieru Washi, zapewnia niezwykłą precyzję przy bardzo łatwej aplikacji. To doskonały wybór, gdy chcemy uzyskać wyjątkowo płaskie i równe krawędzie malarskie. Taśma, zapobiegając przeciekaniu farby podczas malowania, nie tylko zapewnia efektywną pracę, ale przede wszystkim profesjonalne rezultaty. Jest wyjątkowo trwała i odporna na rozdarcia. Może być stosowana na różnych powierzchniach we wnętrzach i nie pozostawia śladów do dwóch miesięcy po usunięciu.

Do zadań specjalnych dedykowana jest także taśma maskująca tesa® PROFESSIONAL Sensitive w kolorze różowym. Stworzona z myślą o bardzo delikatnych powierzchniach, które wymagają szczególnej ochrony podczas prac remontowych. Przeznaczona jest do zadań malarskich, które powinny być wykonane dokładnie i starannie wewnątrz pomieszczeń. Niezwykle cienka, zapewnia precyzyjne krawędzie między malowanymi obszarami a delikatnymi wykończeniami ścian, umożliwiając bezpieczne usuwanie nawet z drogich tapet. Warstwa klejącą nie zawiera rozpuszczalników, mocno przywiera do każdej płaskiej powierzchni i umożliwia usunięcie taśmy bez uszkodzenia i pozostawienia śladów w okresie do 14 dni.

Przeprowadzane na wiosnę prace remontowe często nie ograniczają się jedynie do wnętrz. Doskonale wiedzą o tym właściciele domów jednorodzinnych, którzy rok rocznie muszą zmierzyć się z różnego rodzaju zewnętrznymi pracami malarskimi. Taśma tesa® Professional Outdoor w kolorze niebieskim przyda się jako zabezpieczenie drzwi garażowych czy balustrad balkonu. Wykonana z niezwykle cienkiego, niebieskiego papieru, jest bardzo trwała i pozwala uzyskać precyzyjne krawędzie. Co ważne taśma nadaje się do stosowania z różnymi farbami i jest odporna na promieniowanie UV nawet przez tydzień od naklejenia, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie z jej pomocą bardziej zaawansowanych prac malarskich.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.tesa.pl oraz  Łatwiejsze remontowanie z tesa®

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas