Designteka

Dobra organizacja już od rana

30.10.2023

Każdy poranek przed pracą i szkołą to wyścig z czasem, nie ma tu miejsca na improwizację. Trzeba być punktualną i świetnie zorganizowaną osobą, aby dobrze zacząć dzień i zdążyć na czas. Największa bitwa rozgrywa się w kuchni, bo przecież poza poranną kawą trzeba przygotować posiłki do zabrania na cały dzień.

Codzienna rutyna przed wyjściem z domu bywa czasem kłopotliwa, szczególnie wtedy, gdy wszyscy mają wyjść o tej samej porze. Poranny szturm łazienki, a potem kuchni może powodować lekkie zdenerwowanie i niepotrzebnie nastrajać nas negatywnie na resztę dnia. Szukamy w pośpiechu kluczyków od samochodu, śniadaniówki, butów, wiadomo, różnie bywa… Co zrobić, by chociaż w części sobie ten czas ułatwić? Odpowiedź jest prosta, ale wymaga od nas samodyscypliny. Najlepiej dobrze zorganizować się już dzień wcześniej i wszystko przygotować.

Porządek na raz

Posprzątanie kuchni i pozmywanie naczyń wieczorem pozwoli nam na wejście do idealnie czystej i uporządkowanej przestrzeni rano. Z przyjemnością w takich okolicznościach spokojnie zaparzamy sobie filiżankę gorącej kawy i będzie można działać dalej, przygotowując śniadanie i lunch na wynos.

Pełna śniadaniówka

Najlepszym sposobem na zabranie jedzenia ze sobą na drogę jest spakowanie go w pudełka. Nic się nie pogniecie, nie wyleje i nie pobrudzi. Jednak plastikowe pudełka lubią gubić pokrywki. Każdy zna ten problem. To podobnie jak z zaginionymi skarpetkami w pralce… Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto ma wszystkie pudełka i skarpetki w komplecie. Na skarpetki nie ma rady, ale z pudełkami można się lepiej zorganizować, wykorzystując specjalny organizer do szuflad.

Space Flexx to doskonałe rozwiązanie, które skutecznie poskromi pudełka. Dzięki niemu zawsze będą one na swoim miejscu i nie wypadaną z szafki przy jej otwieraniu. Specjalne przegródki oddzielają zaś pudełka od pokrywek. Łatwo się je wkłada i wyjmuje, co dodatkowo pozwala na zachowanie porządku w szufladzie z tymi akcesoriami.

Wszystko na swoim miejscu

Jak już mamy opanowane pudełka, to czas na produkty spożywcze niezbędne do przygotowania śniadania. Dobrze by były pod ręką, bo wiadomo, że rano każda minuta jest na wagę złota. Świetnie się nadaje do tego celu system wysokiego carga Dispensa, które jest nie tylko pakowne i pojemne, ale również doskonale w nim wszystko widać, całą zawartość szafki. Zainstalowane obok lodówki pozwala mieć wszystko w zasięgu ręki. Z jednej strony można wyjąć chleb, płatki, migdały…a z drugiej ulubione sery, wędliny, liść sałaty i gotowe!

Przygotowując rano śniadanie, potrzebujemy również nóż oraz deskę do krojenia. Tu też musimy się zorganizować. Praktyczny wkład do szuflad pozwoli na przechowywanie noży i sztućców w idealnym porządku, dzięki czemu wszystko jest widoczne, czyste i nie przesuwa się podczas otwierania. Zawartość szuflady możemy wyciągać niemalże  z zamkniętymi oczami, bo wiadomo co, gdzie jest.

Pakowanie

Na koniec pakowanie kanapek w papier śniadaniowy lub folię aluminiową i gotowe. I tu znowu z pomocą przychodzi specjalny wkład na folię, dzięki któremu można ją urwać jedną ręką! Koniec z szarpaniem, przerywaniem, nierównym oberwaniem, ciach i zrobione! A teraz kanapki pakujemy do śniadaniówek i jesteśmy gotowi do wyjścia! Szybko, sprawnie i zawsze na czas!

Mat. prasowe Peka

Więcej przydatnych informacji na stronie: https://peka.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas