Designteka

wydarzenia

Ekologia i design idą w parze

26.04.2022

21 kwietnia w Showroomie Flokk na warszawskim Mokotowie odbyła się premiera wyjątkowego produktu. O nowości marki Profim – krześle Normo – miała okazję opowiedzieć autorka projektu, tworząca w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej, designerka Maja Ganszyniec.

Idea zrównoważonego rozwoju coraz wyraźniej przebija się do świadomości zarówno konsumentów, jak i producentów. Nie od dziś znana jest jednak markom Flokk oraz Profim, które od lat kładą nacisk na odpowiedzialną produkcję mebli.

W duchu tej misji powstała nowość Profim – krzesło Normo, stworzone w duchu cyrkularnej produkcji. Media i przybyli architekci celebrowali premierę w Showroomie Flokk na warszawskim Mokotowie, miejscu zaprojektowanym przez poznańską pracownię mode:lina™. O nowym produkcie opowiadała Maja Ganszyniec, projektantka łącząca w swojej praktyce design z odpowiedzialnością.

- Normo to nowa norma projektowania i wytwarzania mebli. Krzesło skonstruowane jest z minimalnej liczby komponentów – nie używamy w nim kleju ani zszywek, tak aby po zakończeniu cyklu życia produktu krzesło móc rozłożyć na części pierwsze, rozdzielić poszczególne materiały i poddać recyklingowi aż w 94%. To nie tylko puste słowa i odpowiednie certyfikaty. Staramy się proponować realne zmiany, a Normo jest „najbardziej zielonym krzesłem na rynku”. – wyjaśnia projektantka.

Personalizacja na wysokim poziomie

Ekologia to nie jedyna zaleta nowego projektu. Kolekcja Normo ma aż 12 konfiguracji – cztery podstawy i trzy warianty oparcia można swobodnie łączyć ze sobą w zależności od potrzeb. Z myślą o pełnej personalizacji stworzono również unikalną paletę kolorystyczną.

- Nawet najpiękniejszy mebel nie sprosta swojemu zadaniu, jeśli nie będzie wygodny i uniwersalny. Dzięki wielu konfiguracjom, Normo można całkowicie dostosować nie tylko do przestrzeni, ale także do własnych potrzeb. Stabilna konstrukcja zapewnia pełen komfort, a nieco szersze siedzisko będzie odpowiadało osobom o różnych posturach – dodaje Magdalena Borowiec, Dyrektorka Marketingu marki Profim.

Smaki inspirowane produktem

Po zakończonej prezentacji, na gości czekał wyjątkowy poczęstunek przygotowany przez absolwentkę Wydziału Form Przemysłowych Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych – Martę Wajdę z Gado Catering. Potrawy inspirowane były barwami tapicerki krzeseł Normo – m.in. zielenią, kością słoniową oraz magentą.

Więcej informacji na stronie https://www.flokk.com/pl-pl/poland

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas