Designteka

wydarzenia

Nagrody Green Good Design

08.11.2009

Nagrody Green Good Design zostały przyznane.

Konkurs Green Good Design to pomysł Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design oraz European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies.

Promuje on odpowiedzialne społecznie i ekologicznie wzornictwo oraz śmiałe pomysły firm zaangażowanych w ideę zrównoważonego rozwoju.

Na konkurs napłynęło kilkaset zgłoszeń z ponad 40 krajów. Electrolux otrzymał aż dwie nagrody.

Nagrodzony w konkursie Klub Panda, to projekt edukacji ekologicznej dla dzieci, realizowany wspólnie przez Electrolux i WWF we Włoszech. Program ma na celu również zaangażowanie w działania studentów. Przez ostatnie 15 lat Electrolux i WWF z powodzeniem współpracują ze sobą we Włoszech. Ich wspólnym celem jest zwiększenie wiedzy o środowisku naturalnym i znaczeniu proekologicznych zachowań w domu. Jednym z elementów projektu był ekologiczny konkurs rysunkowy dla dzieci zorganizowany w całym kraju. W ramach programu powstał również przewodnik Ecoguida. To zbiór wskazówek, jak efektywnie korzystać z urządzeń użytku domowego, rozpowszechniany wśród konsumentów za pośrednictwem punktów sprzedaży detalicznej i magazynów branżowych. Electrolux sponsorował produkcję i dystrybucję 80,000 egzemplarzy Ecoguida. W książeczce zamieszczono ilustracje dzieci, które wygrały konkurs rysunkowy Panda Club.

Bateria 4Springs Tap, druga z inicjatyw Electrolux nagrodzonych w konkursie, to alternatywa dla wody butelkowanej. Przefiltrowana przez baterię woda kranowa jest schłodzona, gazowana i nadaje się do picia. 4Springs zmniejsza ilość bakterii, usuwa wszystkie zanieczyszczenia i chlor. Baterię łatwo zamontować, a woda przefiltrowana przez nią jest czystsza i lepsza w smaku. Dodatkowo, konsument może przy pomocy urządzenia schłodzić wodę i dodać do niej gaz w ilości zgodnej z upodobaniami. Produkt odpowiada na potrzeby konsumentów, którzy są coraz bardziej świadomi negatywnych konsekwencji masowej konsumpcji wody pakowanej w plastikowe butelki. W wyniku produkcji butelek z plastiku oraz ich transportu po całej Europie, do atmosfery co roku emitowane jest co najmniej 200,000 ton dwutlenku węgla (CO2).

bateria

bateria1

bateria2

“Zrównoważony rozwój oraz zaangażowanie w ochronę środowiska to kwestie bardzo ważne dla Grupy Electrolux. Firma produkuje i wprowadza na rynek przyjazne środowisku urządzenia, nawiązuje też i z sukcesem rozwija długoterminową współpracę z organizacjami takimi, jak WWF Italia” – podsumowuje Michela Diffidenti, odpowiedzialna za współpracę Electrolux z WWF we Włoszech.

Źródło i zdjęcia: newsroom.electrolux.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas