Designteka

dodatki

Feel Free to Compose

10.04.2011

Kolekcja łazienkowa Axor Bouroullec została stworzona przez markę Axor firmy Hansgrohe, we współpracy z Ronanem i Erwanem Bouroullec. Kolekcja ta nadaje pojęciu personalizacji w łazience całkowicie nową definicję. „Armatura nie musi być już umieszczana pośrodku tylnej krawędzi umywalki. Można ją sytuować dowolnie na zintegrowanych półkach, które tworzą główny element aranżacyjny całej kolekcji. Armaturę można umieścić przed lub obok umywalki albo zamontować na ścianie” wyjaśnia Philippe Grohe, szef marki Axor.

KONCEPCJA: dowolność kompozycji

Półki zintegrowane z umywalką są podstawą organizacji przestrzeni pod kątem osobistych przyzwyczajeń i upodobań. Pozwalają na zainstalowanie armatury na wiele sposobów; na przykład w miejscu, które jest łatwo dostępne dla dzieci, dla użytkowników leworęcznych albo po prostu tam gdzie nam to odpowiada wizualnie. Umywalki dostępne są zarówno w wersji do wbudowania, z jedną lub dwiema półkami lub do montażu na ścianie. Posiadają wiele opcji umożliwiających aranżację poszczególnych elementów armatury, od baterii jednouchwytowych, poprzez baterie dwu- i trzyotworowe odpowiednie do montażu na blacie lub na ścianie.

KLUCZ DO KOLEKCJI: kompozycje z półek

Półki odgrywają wiodącą rolę w tej kolekcji; tworzą spójny element pod względem designu, funkcjonalności i wygody. Multifunkcyjne baterie natynkowe Axor Bouroullec stanowią wraz z półkami innowacyjny rodzaj mebla we wnętrzu.

Axor Bouroullec oferuje użytkownikowi swobodę podejmowania decyzji i aranżacji półek według własnych upodobań: w zasięgu ręki można mieć radio, miejsce na mokrą gąbkę lub armaturę zamontowaną pod kątem indywidualnych potrzeb.

Niezależnie od tego czy półka stanowi część umywalki, wanny czy samodzielny element wyposażenia wnętrza lub nawet całość z armaturą – pełni zawsze więcej niż tylko jedną funkcję.

DESIGN: gładkość, elegancja, ponadczasowość

Ideą kolekcji Axor Bouroullec było zaprojektowanie eleganckich elementów, które będą pasować do różnych środowisk łazienkowych. Gładkie, proste kształty, bez narożników i krawędzi współgrają z przepływem wody oraz zachęcają by ich dotknąć. „Ważne było dla nas aby zaprojektować wyposażenie łazienkowe emanujące spokojem, który kreuje ciepłą równowagę w przestrzeni. Chcieliśmy aby użytkownik miał poczucie komfortu podczas poruszania się w łazience” mówią Ronan i Erwan Bouroullec.

Optymalna funkcjonalność i najwyższa jakość są gwarantem długowieczności. „Axor Bouroullec wyznacza nowe standardy w odniesieniu do wykorzystania zasobów w zgodzie z ekologią ze względu na minimalne zastosowanie metali i zmniejszony przepływ wody (już tylko 5 zamiast 7 litrów na minutę, jak to było wcześniej)”, tłumaczy Philippe Grohe.

Więcej na www.hansgrohe.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas