Designteka

dodatki

Folkowe motywy

09.02.2011

We współczesnym wzornictwie coraz więcej projektów wykorzystuje dorobek sztuki ludowej. Niegdyś postrzegana, jako sztuka drugiej kategorii, dziś jest zrehabilitowana. I nie chodzi o to, że w widoczny sposób wróciła na okazjonalne kiermasze, ale weszła na salony stając się ważnym elementem ich wyposażenia.

Folklorystyczna ornamentyka znakomicie koresponduje zarówno z rustykalnymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami. W przypadku tych pierwszych folk-przedmioty są wypełnieniem lub uzupełnieniem całości. W tych drugich spełniają rolę detali przełamujących surowość i regularność formy.

W sklepie GG-DESIGN jest dostępnych wiele ciekawie zaprojektowanych dodatków do wnętrz, w których wykorzystane zostały ludowe motywy. Podkładki na stół rewelacyjnie łączą praktyczność z dekoracyjnością. Bardzo dobrze komponują się ze stołami o prostych formach. Oprócz walorów użytkowych zdobią je dodając finezji.

Podkładki i bieżniki z serii: Kwiat paproci zaprojektowanej według łowickiej wycinanki.

Solidnie wykonane z wysokogatunkowego filcu poliestrowego dostępne są w kilku kolorach.

Klimat optymizmu i ludowych dekoracji tworzy seria podkładek Wiosna. Wycinankowa kompozycja budzących się do życia kwiatów dodaje wnętrzu delikatności.

Podobnie, jak Kwiat paproci seria Wiosna wykonana jest z poliestrowego filcu wysokiej jakości.

Folkowe wzory doskonale sprawdziły się w designie zegarów. Zegary Folk, w których wykorzystano motyw podobny do łowickich kogutów, świetnie współgrają z podkładkami. Zegary bardzo dobrze funkcjonują, jako integralna część takiego zestawienia lub osobny element.

Inne etno-zegary Pasiaki, pełne kolorowych pasków rozweselają wnętrza zdominowane przez zimne kolory. Zamknięte w kształt koła nawiązują do sukienek lub zapasek w strojach ludowych. Filcowe paski posiadają magnes dzięki, czemu można tworzyć różnorakie układy kolorystyczne.

Niezwykle urokliwymi dodatkami do wnętrz są porcelanowe świece zapachowe z serii Zoé firmy Ritzenhoff. Wielobarwne o urzekających wzorach są energetycznymi punktami we wnętrzu. Świece fantastycznie spełniają swoją użytkową rolę. Dają subtelne światło wsparte aromatem. Dzięki porcelanowej przykrywce podtrzymującej zapach świece długo pachną.

Po wypaleniu, można ponownie wstawić wkład świetlny lub wykorzystać porcelanową miseczkę, jako ozdobę.

Kolekcja poduszek Folk marki Gaul-Design poprzez swój wyrazisty design wzbogaci każde wnętrze. Nawet w bardzo nowoczesnych przestrzeniach poduszki Folk znajdą swoje miejsce. Gwarantuje to gustowne połączenie kolorów i motywów etno. Poduszki są wykonane z poliestru, zapinane na zamek, posiadają wymienny wkład poliestrowy.

Do poduszek możemy dokupić z tym samym motywem podkładki filcowe na stół.

Tworząc wieszak na biżuterię projektanci w zaskakujący sposób wykorzystali folkowe wzory, ale zastosowanie elementów sztuki ludowej w takim przedmiocie okazało się bardzo trafne. Zarówno Birds, jak i Apus, zachowując swoje nominalne przeznaczenie, są subtelną dekoracją. Można je umieścić w spokojnej sypialni. Ozdobne wywijasy ocieplają lakierowaną stal, z której wieszaki są wykonane.

Więcej na www.gg-design.eu

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas