wydarzenia
Głosuj na swojego faworyta!
Można już głosować na swojego faworyta Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2010!
W wyniku obrad, jury wyłoniło TOP 10 Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2010. Internauci, oddając głos na swojego faworyta, zadecydują, który projekt otrzyma tegoroczną Nagrodę Publiczności.
Dziesięciu designerów, dziesięć inspiracji, dziesięć projektów. Smak, kolor i zapach ekskluzywnego ginu Bombay Sapphire po raz piąty pobudziły wyobraźnię młodych projektantów do stworzenia niesamowitych kieliszków koktajlowych. Podróż przez zmysły zaowocowała projektami, z których każdy przedstawia inne spojrzenie na ten luksusowy trunek. Oto TOP 10 Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2010.
WLFLR – Wojciech Zborowski z ASP w Gdańsku
Kwiecista czasza osadzona na „klejnocie” ciężkiego metalu. Kieliszek koktajlowy WLFLR jest przykładem na to, jak ziołowa kompozycja ginu Bombay Sapphire oddziaływuje na zmysły i prowokuje wyobraźnię. Autor projektu odnosi się także do pochodzenia trunku oraz atmosfery szlachetności, jaką jest otoczona marka Bombay Sapphire.
Upside down – Ewa Sendecka z ASP w Krakowie
Smak, zapach i kolor ginu Bombay Sapphire to nie jedyne elementy, które inspirują. W przypadku kieliszka Upside Down była to butelka trunku. Projekt łączy praktyczne rozwiązanie z oryginalną formą. Upside down jest odwróconym powtórzeniem kształtu butelki. Dzięki temu kieliszek można na nią nałożyć. Wewnętrzne wycięcie kieliszka, w którym można umieścić oliwkę, jest ostre niczym cięty szafir.
Sweet Victory – Katarzyna Molicka z ASP w Katowicach
Gin Bombay Sapphire to idealny składnik owocowych koktajli. Inspiracją do stworzenia kieliszka Sweet Victory był wyrazisty smak alkoholu, który pobudza zmysły i zapewnia niezwykłe doznania dla miłośników kolorowych drinków. Do tej tendencji nawiązuje korkowa zatyczka, wieńcząca wyrazistą formę kieliszka, na której można umieścić owoc.
Root – Jacek Majewski z ASP w Krakowie
Inspiracją do stworzenia projektu kieliszka koktajlowego „Root” były formy egzotycznych roślin, stanowiących składniki ginu Bombay Sapphire. Nóżka kieliszka przybrała organiczną formę korzenia pnącego się ku górze, oplatającego czaszę naczynia. Składa się ona z 24 pojedynczych i spiralnie skręconych odnóży. Kształt taki nadaje naczyniu delikatną i zarazem elegancką formę, która odzwierciedla charakter ginu.
Retrospectare – Ewelina Madej i Arkadiusz Banaś z ASP we Wrocławiu
Inspiracją projektu Retrospectare był motyw korzeni, związany zarówno z osiemnastowieczną recepturą oraz unikalnym procesem produkcji ginu Bombay Sapphire. Bukiet starannie wyselekcjonowanych składników pobudził wyobraźnię autorów projektu i sprawił, że udało się im połączyć doskonałość, elegancję, nawiązanie do tradycji oraz nowoczesność. Wszystko to odzwierciedla kieliszek Retrospectare.
Sapphire Fusion – Agnieszka Kosek z ASP w Katowicach
Połączenie duszy i ciała. To idea, która przyświecała autorce podczas projektowania kieliszka Sapphire Fusion. Ciało symbolizuje butelka ginu Bombay Sapphire, a duszą jest jej zawartość. Symetryczny kształt podstawy kieliszka, zainspirowany prostą formą butelki Bombay Sapphire, nadaje projektowi klasycznego wyrazu. Miękka forma czaszy kieliszka nawiązuje do swobodnie opadającego na wietrze aksamitu, podkreślając lekkość smaku i zapachu Bombay Sapphire. To kontrastowe połączenie form czaszy i podstawy odzwierciedla niepowtarzalny moment, kiedy gin uwolniony z butelki, niczym duch, zaczyna żyć.
Kropla – Ewa Ludko z ASP we Wrocławiu
Klasycznym a zarazem orzeźwiający. Taki jest właśnie smak ginu Bombay Sapphire. To on zainspirował autorkę do zaprojektowania kieliszka Kropla. Powiew nowoczesności i świeżości projektantka osiągnęła poprzez przełamanie symetrii stylową kroplą na czarce, w sam raz na oliwkę. Odpowiedzią na kształt kropli są dwa pęcherzyki powietrza w nóżce. Natomiast charakterystyczny kolor nawiązuje do barwy butelki Bombay Sapphire.
Early Leaf – Małgorzata Pieczenko z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy
Gin Bombay Sapphire zawdzięcza swój smak starannej kompozycji 10 składników. Jagody kubeby to jeden z komponentów tego alkoholu. Jej liść zainspirował autorkę do stworzenia kieliszka Early Leaf. Wiosną liść jest wypełniony poranną rosą, która tak samo jak gin Bombay Sapphire orzeźwia i budzi do życia.
Bombay Sapphire Soul – Aleksandra Kuczyńska z ASP we Wrocławiu
Nowoczesna forma kieliszka Bombay Sapphire Soul to wynik inspiracji hinduskimi lampami oliwnymi, które jak podkreśla autorka projektu, symbolizują dobrobyt, komfort, radość oraz spełnienie. Podobnie jak oryginalny charakter trunku oraz mnogość koktajli wykonywanych na bazie Bombay Sapphire. Kolor kieliszka nawiązuje do szafirowej barwy ginu.
Balance – Jan Godlewski z ASP w Warszawie
Gin Bombay Sapphire to trunek, który ożywia i pobudza. Tak dzieję się także w przypadku kieliszka Balance. Kiedy jest on pusty „kładzie się” na boku. Dopiero po napełnieniu go alkoholem „wstaje” do pozycji pionowej. To równowaga i wyważenie smaku ginu Bombay Sapphire pobudziło wyobraźnię autora do stworzenia kieliszka Balance. Projekt daje możliwość do wspólnej zabawy i integracji smakoszy, bawiących się w towarzystwie ginu Bombay Sapphire.
Zaprezentowane TOP 10 weźmie udział w głosowaniu publiczności. Internauci za pośrednictwem strony: www.designerglasscompetition.com będą mogli oddać głos na swojego faworyta. Głosowanie rozpocznie się już dziś i potrwa do 26 lipca. Zwycięzca plebiscytu zdobędzie Nagrodę Publiczności.