Designteka

Jedna i jedyna. Kolekcja Geberit ONE

22.10.2023

Choć każda łazienka jest inna, istnieje jeden prosty i sprawdzony sposób na jej estetyczne i funkcjonalne urządzenie. To wybór ceramiki i mebli z tej samej linii wzorniczej. Zapewnia on nie tylko stylistyczną harmonię we wnętrzu, ale też sprawia, że wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane, podkreślając przy tym indywidualny charakter aranżacji. Takie możliwości daje nowa kolekcja Geberit ONE, zaprojektowana dla lepszej jakości życia.

Projekt każdej łazienki wymaga dobrze przemyślanej koncepcji, która zapewni nam komfort i wygodę na co dzień. Funkcjonalność powinna jednak iść w parze z walorami estetycznymi wnętrza, którego wystrój wpływa na dobre samopoczucie i wzbudza pozytywne emocje. Dlatego tak ważny jest wybór wyposażenia, które nie tylko ułatwi nam codzienne czynności, ale też sprawi, że łazienka stanie się naszym ulubionym miejscem w całym domu. Szeroki wachlarz możliwości projektowania łazienek, które zachwycają zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym, oferuje seria Geberit ONE. Zapewnia tym samym większą czystość, więcej przestrzeni i większą elastyczność w projektowaniu. Wchodzące w jej skład umywalki, meble łazienkowe i szafki lustrzane w różnych wzorach są doskonale do siebie dopasowane i można je łączyć zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Zaś ceramika sanitarna i armatura stylowo dopełniają całość.

- Serię Geberit ONE cenię za wyjątkowy design. Cała kolekcja jest ,,lekka”,  minimalistyczna, co dodaje jej wyjątkowego charakteru. Doskonale nadaje się do wnętrz nowoczesnych, w których delikatny kształt i minimalna forma, mają duże znaczenie. Można ją określić mianem ,,less is more” – mówi arch. Katarzyna Szramek, Ambasadorka marki Geberit.

Perfekcja w najdrobniejszych szczegółach

Strefa umywalki to często wizytówka łazienki. Dlatego także w kolekcji Geberit ONE jej wyposażenie zajmuje szczególne miejsce. Umywalki Geberit ONE z poziomym odpływem łączą najwyższe standardy wzornictwa z wyjątkową funkcjonalnością. Poziomy odpływ umywalkowy jest dostosowany do wzornictwa umywalek i sprytnie umieszczony na tylnej krawędzi umywalki, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca w szufladach szafki podumywalkowej. Magnetyczny wspornik utrzymuje pokrywę w idealnej pozycji. Można go zdjąć jednym ruchem, aby wyczyścić przymocowaną do niego wkładkę grzebieniową.

- W umywalkach Geberit ONE urzekł mnie pewien detal – odpływ poziomy. Ten mały szczegół nadaje umywalce nowoczesny wymiar. A co daje użytkownikom? Przede wszystkim głęboką szufladę, bezpośrednio pod umywalką. Syfon przesunięty maksymalnie do ściany nie wchodzi w zakres szuflady. Ta kolekcja całkowicie zmienia postrzeganie łazienki i przenosi nas w przyszłość – podkreśla arch. Agnieszka Bronka-Pawlicka, właścicielka INNI DESIGN, Ambasadorka marki Geberit.

Umywalki Geberit ONE z klasycznym odpływem wynoszą sprawdzone koncepcje na zupełnie nowy poziom. W kolekcji odnajdziemy trzy różne warianty umywalek z pionowym odpływem: modele standardowe i umywalki w różnych szerokościach oraz umywalki nablatowe w wersji kwadratowej lub zaokrąglonej. Odpływ posiada elegancką ceramiczną pokrywę wraz ze zintegrowaną wkładką grzebieniową. Wszystkie modele są wyposażone w oszczędzający miejsce system odpływowy, który eliminuje konieczność konwencjonalnego wycięcia syfonu w szafce pod umywalkę, tworząc dodatkową przestrzeń na przykład w jej górnej części.

Całość uzupełni elegancka bateria ścienna dostępna w wersji kwadratowej lub okrągłej. Gwarantuje ona, że cała umywalka pozostanie wolna, zapobiegając przy tym gromadzeniu się brudu na krawędziach. Co więcej, bateria ścienna Geberit ONE jest doskonale skoordynowana z wewnętrzną geometrią umywalek z tej linii, a jej konstrukcja umożliwia wodzie całkowite wypłukanie delikatnych krzywizn ceramicznych, zanim spłynie do kanalizacji.

Idealną strefę wokół umywalki pozwolą zaaranżować dostępne w kolekcji Geberit ONE szafki podumywalkowe, szafki boczne i blaty pod umywalkę. Dzięki mnogości rozmiarów oraz bogatej wersji kolorów pozwalają one w pełni wykorzystać układ łazienki, dostosowując przestrzeń do indywidualnych potrzeb i gustów. Idealnie dopasowane elementy można łączyć na wiele sposobów, tworząc poczucie funkcjonalnej i estetycznej jedności.

Naturalne światło

Geberit ONE to także nowa koncepcja oświetlenia ComfortLight, które zostało zaprojektowane tak, aby idealnie oświetlić lustrzane odbicie, umywalkę i pomieszczenie dzięki czterem źródłom światła zintegrowanym w szafce lustrzanej Geberit ONE. Występują one w postaci światła górnego lub pośredniego oświetlenia pomieszczenia, światła lustra, światła wnęki i światła umywalki. Wszystkie źródła światła doskonale ze sobą harmonizują w zależności od wybranego nastroju świetlnego. Sama szafka z lustrem Geberit ONE dostępna jest w pięciu różnych rozmiarach zintegrowanych ze ścianą lub w wersji natynkowej, z anodyzowanego aluminium lub w kolorze białym, z pełnym lustrem lub z podświetlaną niszą.

Co więcej, konstrukcja automatycznego sterowania oświetleniem z możliwością ciągłego przyciemniania jest zarówno intuicyjna, jak i bardzo łatwa w obsłudze: światło jest automatycznie chłodniejsze, gdy jest jaśniejsze, i cieplejsze, gdy jest ciemniejsze.

Miski WC

Na tym jednak nie koniec. W linii Geberit ONE odnajdziemy wiszącą toaletę o doskonałych proporcjach, której forma, całkowicie pozbawiona krawędzi sprawia, że spłukiwanie ceramicznej miski WC jest fantastyczne, a jednocześnie nie jest głośniejsze niż szept. Dzięki innowacyjnej technice montażu wysokość miski WC można łatwo regulować bez konieczności otwierania systemu podtynkowego, nawet wiele lat po pierwotnym zainstalowaniu toalety.

www.geberit.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas