Designteka

Konferencja Manufacturing Brighter Future

22.03.2024

Jak będziemy budować teraz i w przyszłości? Czy istnieje sposób na projektowanie i dostarczanie budynków, które mogą naprawdę sprostać wyzwaniom naszych czasów? Jakie technologie można wykorzystać, aby przyspieszyć ten krytyczny światowy wysiłek? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi podczas konferencji Manufacturing Brighter Future, która odbędzie się w dniach 25-27 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Firma Geberit jest jednym ze sponsorów wydarzenia.

W obliczu zbliżającego się załamania klimatu i wyzwań związanych z pracą przymusową w łańcuchu dostaw materiałów, musimy ponownie rozważyć sposób, w jaki zdecydowaliśmy się zbudować nasz świat. Musimy budować mądrze i bardzo szybko – przy absolutnym minimum wpływu na emisję dwutlenku węgla do atmosfery i w humanitarny sposób.

Krakowski Oddział Polskiej Akademii Nauk we współpracy z nowojorską pracownią architektoniczną SHoP Architects, Yale Center for Ecosystems and Architecture oraz School of Architecture and Design New York Institute of Technology organizuje serię wykładów i dyskusji panelowych ,,Manufacturing Brighter Future”, które odbędą się w dniach 25-27 marca 2024 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Wśród uczestników znajdą się znani architekci i inżynierowie, producenci i technolodzy. Manufacturing Architecture podejmie globalne wyzwania, przed którymi stoimy, poprzez kompleksowe przeobrażenie sposobu, w jaki projektujemy, dostarczamy i zamieszkujemy budynki, dziś i jutro.

Podczas wydarzenia swoje wykłady poprowadzą kluczowi prelegenci:

Anna Dyson – Profesor w Yale School of Architecture (YSoA) and Environment (YSE), Dyrektor Yale Center for Ecosystems in Architecture (Yale CEA)

Christopher Sharples – Dyrektor SHoP Architects (Nowy Jork)

John DeFazio – wykładowca w School of Architecture and Design New York Institute of Technology

Wszystkie wykłady i prezentacje podczas konferencji MBF będą prowadzone w języku angielskim. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja: http://www.mbf-conference.com/

Organizatorzy: Komisja Urbanistyki i Architektury Oddziału PAN w Krakowie, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, School of Architecture and Design New York Institute of Technology

Sponsorzy i Partnerzy: Geberit, Architektura & Biznes, Aluprof, DMDmodular, Modular Building Institute

Mostostal Kraków S.A., Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Pulaski Association of Business and Professional Men, Saint-Gobain, SARP Oddział Kraków

www.geberit.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas