wydarzenia
Konkurs Fresh Zone
Gra – w znaczeniu dosłownym i przenośnym – to temat przewodni tegorocznej, drugiej już, edycji konkursu Fresh Zone. Konkurs adresowany jest do studentów i absolwentów akademii sztuk pięknych, architektury oraz uczelni wyższych posiadających kierunki artystyczne. Projekty można nadsyłać do 17 kwietnia, a autorzy maksymalnie pięciu najciekawszych prac otrzymają po 6000 zł na ich realizację w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom.
Uwaga: honorowym jurorem tegorocznej edycji jest Jenny Holzer – jedna z najwybitniejszych współczesnych artystek amerykańskich.
Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej formie i technice. Do projektu należy dołączyć: portfolio, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni Krakowa, a także krótki opis merytoryczny specyfikację techniczną i opis realizacji. Dodatkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a całość przesłać do 17 kwietnia na adres young@artboomfestival.pl. To, co szczególnie ważne: projekt nie może być wcześniej zgłoszony ani prezentowany w innym konkursie.
Zwycięskie, w zależności od poziomu zgłoszonych projektów nie więcej niż pięć prac, wskaże Kapituła konkursowa, obradująca pod czujnym okiem światowej sławy artystki Jenny Holzer.
Szczegółowe informacje dla uczestników konkursu:
Katarzyna Zagól – katarzyna.zagol@gmail.com
Marta Skowrońska – martaewa.skowronska@gmail.com
Konkurs Fresh Zone stworzono z myślą o umożliwieniu najmłodszemu pokoleniu artystów debiutujących w świecie sztuki prezentacji swoich prac. Nagrodzone projekty co roku realizowane są w ramach odbywającego się w czerwcu w Krakowie Festiwalu Sztuk Wizualnych ArtBoom. W zeszłym roku, projekty zrealizowane pod szyldem Fresh Zone, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem publiczności i mediów. Burzę w mediach i wśród mieszkańców Kazimierza wywołał projekt Eweliny Woźniak – Szpakiewicz Dobry inwestor – przestrzenna prowokacja, mająca zwrócić uwagę na politykę zarządzania przestrzenią publiczną w mieście. Na przygotowany przez Agatę Dutkowską spacer Śladami Allena Ginsberga chętnych było tak wielu, że konieczna była realizacja dodatkowego spaceru, a projekt Godziny otwarcia autorstwa Pauliny Pankiewicz na czas trwania festiwalu przywrócił do życia zaniedbany budynek szkieletora przy Rondzie Mogilskim.
Więcej na www.artboomfestival.pl