Designteka

wnętrza

Kraina beżu i elegancji

31.10.2022

Nowy projekt pracowni MIKOŁAJSKAstudio to uosobienie funkcjonalności i elegancji. W ramach realizacji domu dla czteroosobowej rodziny w Andrychowie stworzono wygodną i nowoczesną przestrzeń w odcieniach beżu i brązu.

Podczas realizacji projektu domu dla czteroosobowej rodziny, projektantkom z pracowni MIKOŁAJSKAstudio zależało na stworzeniu funkcjonalnej i nowoczesnej przestrzeni z zachowaniem lekkości i elegancji. Architektki po raz kolejny pokazały, że minimalizm i elegancja nie jest równoznaczna z nudą. Postawiono na styl nowoczesny i minimalistyczny z elementami ocieplającymi jego charakter. Wykorzystano jasne barwy natury – odcienie beże, które przełamano szarością i czernią. Urozmaiceniem przestrzeni stały się drewniane elementy, przewijające się w całości realizacji.

Przede wszystkim funkcjonalność

Właścicielom zależało, aby dom był inteligentny, dlatego postawiono na bezprzewodowy i modułowy system, za pomocą którego sterowana jest większość sprzętu – gniazdka, oświetlenie (zarówno wewnętrzne i jak zewnętrzne), rolety, ogrzewanie oraz monitoring. Poza sprawnym systemem obsługi sprzętów, postawiono na rozwiązanie, które ułatwi zachowanie porządku. W pomieszczeniach domu zastosowano system wbudowanych szaf, który zadba o to, aby nie zabrakło miejsca do przechowywania rzeczy poza zasięgiem wzroku.

Wspólna przestrzeń

Po przejściu przestronnym korytarzem z przeważającym motywem ciemnego drewna, ukazuje się otwarty, jasny salon połączony z kuchnią oraz jadalnią. W tej przestrzeni kolorystykę beżu przełamano szarością i czernią. W kuchni wykorzystano szary kwarcyt oraz czarne elementy. W salonie znalazł swoje miejsce duży, szary narożnik. Miejsca dla domowników nie zabraknie również przy drewnianym stole w jadalni. Ogromne okna, wypełniające niemalże całe ściany w jadalni oraz salonie, zapewniają dopływ naturalnego światła. Minimalistyczną przestrzeń podkreśliły i urozmaiciły różne formy oraz motywy wybranych dodatków, jak krzesła czy lampy.  W łazience postawiono na ciemniejszą tonację. Przeważa w niej jasna szarość, jednak pierwsze skrzypce odgrywa czerń szafek – wzrok przyciąga zwłaszcza wyjątkowy marmurowy dekor przy umywalkach.

Kącik dla każdego

W aranżacji pokojów dwójki najmłodszych mieszkańców również postawiono na klasykę. Właścicielom zależało na stworzeniu prostej przestrzeni dla swoich dzieci, spójnej z resztą domu. Architektki zachowały jasną kolorystykę, dbając przy tym o każdy detal. W przestrzeni dla córki skupiono się na odcieniach beżu. Wykorzystano zabudowaną szafę oraz stworzono miejsce na ulubione książki. W pokoju syna jasne barwy zostały przełamane granatem. Do zainteresowań chłopca nawiązano poprzez wykorzystany motyw rysunków technicznych samolotów zawarty na tapecie. W pomieszczeniach stworzono przestrzeń zarówno dla relaksu i zabawy, jak i nauki.

Sypialnia właścicieli to idealna strefa wypoczynku. Główną rolę odgrywa tutaj duże łóżko z miękkim wezgłowiem w odcieniach szarości. W całym pomieszczeniu postawiono na biel i szarość, z wyjątkiem jednej ze ścian, którą pokryto farbą w odcieniu antracytowym. To na niej ponownie wykorzystano system zabudowanych szaf. Wzrok w pomieszczeniu przyciąga minimalistyczna toaletka z efektownie oświetlonym, okrągłym lustrem. W łazience usytuowanej obok sypialni znalazła się wolnostojąca wanna oraz prysznic we wnęce, na których zależało gospodarzom.

Wszystko czego trzeba w jednym miejscu

W projekcie uwzględniono także gabinet oraz siłownię. W  biurowej przestrzeni znalazło się miejsce zarówno do pracy, jak i dla chwili relaksu. W kameralnej siłowni umieszczono preferowane przez gospodarzy sprzęty – od hantli po bieżnię. Co więcej, w połączeniu z siłownią zagospodarowana została kolejna przestrzeń idealna do odpoczynku lub pracy. Wystarczy wejść po schodach, by znaleźć się w pomieszczeniu z biurkiem oraz biblioteczką i fotelami gotowymi, aby spędzić w nich czas z wybraną lekturą.

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

 www.mikolajskastudio.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas