Designteka

Kreatywne warsztaty z marką tesa®

28.12.2023

Grudzień to czas podsumowań i snucia planów na kolejny rok. Wszak życie bez planów i marzeń, to tylko przemijające dni. Podążając za tym stwierdzeniem, agencja OKK PR wraz z marką tesa® zorganizowała kreatywne warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, które poprowadziły właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW – Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.

Czym jest Mapa Marzeń? Ci, co zgłębiają tajniki rozwoju osobistego, zapewne się już z nią spotkali. Mapa Marzeń to graficzne przedstawienie naszych pragnień, celów, wizja naszego życia w niedalekiej lub dalekiej przyszłości. Jest drogowskazem, przypominajką i dowodem na to, że możemy osiągnąć to, co chcemy oraz wizualną motywacją do działania.

Do stworzenia takiego graficznego planu na przyszłość marka tesa® zaprosiła znane projektantki i osobistości związane z branżą wnętrzarską. W pięknych wnętrzach biura OKK PR zagościły: Katarzyna Jarosińska – znana jako Pańcia z telewizji, Magdalena Zajączkowska – projektantka i właścicielka pracowni Homecreations, Kamila Jakubowska – Szmyd – stylistka i dekoratora wnętrz, Ewa Dyda – Nowakowska – projektantka wnętrz, prowadzi profil @PrzyjaciółkiProjektantki, Aleksandra Tafelska – projektantka wnętrz w duchu house – coachingu, Agnieszka Lesiuk – projektantka wnętrz, Małgorzata i Daniel Stan – Zieliński właściciele pracowni Archistan Interiors, Katarzyna Bobocińska – projektantka, prowadzi profil Conchita Home, Paulina Rożko – właścicielka pracowni projektowania wnętrz Simplika.

O tym, jak i po co wykonać Mapę Marzeń opowiadały właścicielki agencji projektowej i kreatywnej JAM KOLEKTYW – Jola Skóra i Anna Olga Chmielewska.

- Pierwszym krokiem do stworzenia Mapy jest zastanowienie się nad tym, czego chcemy, tak naprawdę, jakie są nasze priorytety. To też jest czas zatrzymania się na chwilę i spojrzenie w głąb siebie. Ustalamy sobie obszary, w których mamy plany: dom, rodzina, praca, zdrowie, podróże… Taka organizacja pozwala nam uporządkować pragnienia, zobaczyć, na jakich polach mamy większe potrzeby, ale też docenić to, co już mamy — mówią właścicielki Jam Kolektyw.

Praca nad Mapą Marzeń to także uświadomienie sobie, że życie to zmiany i by czasami dotrzeć tam, gdzie chcemy, musimy coś zmienić, z czegoś zrezygnować, z czymś się pożegnać. Wiadomo, że nie jest to łatwy proces, ale jak zostanie „przerobiony” już na kartce, to jest nam łatwiej się z nim oswoić.

Zadaniem uczestników było wykreowanie, na specjalnie przygotowanych ramkach, wizji swojej przyszłości. Posłużyły ku temu wycinki z kolorowych magazynów, różne struktury materiałów, papier, płytki ceramiczne, lusterka, które przyklejane były taśmami dwustronnymi tesa® Powerbond. To był prawdziwy test wytrzymałości, który został bez problemów zaliczony. Taśmy Powerbond tesa® pozwoliły bez użycia kleju, skleić ze sobą różne rodzaje materiału o nierównych fakturach.

Dzięki kreatywności wszystkich biorących udział w warsztatach powstały, nie tylko różnorodne plany na przyszłość, ale i piękne obrazy, które z powodzeniem mogą stanąć w przestrzeni domowej, nie naruszając jej estetyki.

Zdjęcia: MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek- Bździuch

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas