Designteka

wnętrza

Łóżko bezpieczne dla dziecka

14.04.2016

Dzieci, od momentu kiedy nauczą się chodzić, są niemal ciągle w ruchu. Mają przy tym niespożyte pokłady energii. Chodzą bardzo szybko, dużo biegają i skaczą. Idealnym meblem do tego typu aktywności jest łóżko. Trudno się temu dziwić, bo któż z nas w dzieciństwie nie skakał po łóżku? A ile przy tym było przyjemności! Nie warto więc zabraniać dzieciom ich aktywności, ale musimy zapewnić im bezpieczeństwo.

Skakania po łóżku oczywiście stanowczo odradzamy. Wiadomo, że nie można tego robić, bo poza kontuzjami, które bywają tego przykrym skutkiem, może dojść do uszkodzenia materaca, a nawet całej konstrukcji łóżka. Jednak dzieci nie zawsze nas słuchają, a ich pomysłowość jest nieograniczona wyobraźnią. Skaczą po łóżkach zazwyczaj gdy tego nie widzimy. Wystarczy chwila nieuwagi. Zwykle właśnie wtedy, kiedy stracimy dziecko z oczu, przytrafiają mu się mniejsze lub większe urazy.

Najczęściej do kontuzji dochodzi w przypadku kontaktu z łóżkami wyposażonymi w drewniane lub metalowe ramy i zagłówki. Wielokrotnie bardzo efektownymi i dekoracyjnymi, jednak mało bezpiecznymi. Uderzenie w nie powoduje urazy piszczeli, głowy czy innych części ciała. Bywa, że poza drobnymi zadrapaniami lub guzami, przytrafiają się poważniejsze, czasem nawet wymagające interwencji chirurga, uszkodzenia ciała.

Chcąc uchronić nasze dzieci przed takimi urazami, warto wybrać łóżko bezpieczne. Takie z ramami obitymi w miękkie materiały i wyposażone w duże, bezpieczne zagłówki. Idealnym rozwiązaniem jest też materac identycznych rozmiarów jak podstawa łóżka. Dzięki temu także sami unikniemy przykrych obić nóg o ramę, zwłaszcza podczas pośpiesznej, porannej krzątaniny.

Takie bezpieczne łóżka proponuje firma Cotton&Co., dla której ta kwestia, tuż po wygodzie, jest jedną z priorytetowych. Ergonomiczne i zdrowe dla kręgosłupa materace, z naturalnych materiałów, idealnie dopasowane są do pokrytych miękkimi, pikowanymi tkaninami ram i podstaw łóżek. A przy tym mogą być ozdobą każdej sypialni.

Więcej na www.cottonco.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas