Designteka

dodatki

Martela zdobywa Diament Design!

10.06.2009

Produkt The Tree zostaje nagrodzony!

W dniu 4 czerwca 2009 roku produkt THE TREE firmy Martela zdobył nagrodę Diament Design, podczas rozdania prestiżowych nagród branży meblarskiej – Diament Meblarstwa. MARTELA otrzymała w tym konkursie jeszcze 6 innych nagród.

fot. www.martela.pl

The Tree firmy Martela to niezwykła ścianka działowa w postaci drzewka zaprojektowana przez Eero Aarnio, z myślą o restauracjach i innych miejscach użytku publicznego.

Projekt Eero Aarnio to zarówno przedmiot użytkowy, jak i dzieło sztuki. The Tree spełnia zarówno funkcje ścianki działowej, jak i wieszaka. Ale może mieć także zastosowanie we wnętrzach jako ozdoba i dzieło sztuki przestrzennej.

Drzewko o wymiarach: szerokość – 125 cm, głębokość – 37 cm, wysokość – 181 cm, dostępne jest w kolorze zielonym, białym i czarnym.

fot. www.martela.pl

Firma MARTELA część dochodu z każdego THE TREE przeznacza na zasadzenie czterech drzew owocowych w peruwiańskich Andach w ramach fińskiej inwestycji World Vision na rzecz rozwoju regionalnego, mającej na celu powstrzymanie i przeciwdziałanie erozji gleby. Owoce tych drzew stanowią dodatkowe źródło pożywienia, w szczególności dla lokalnych dzieci.

fot. www.martela.pl

Diamenty meblarstwa są przyznawane przez kapitułę złożoną z ekspertów, znawców meblarstwa, przedstawicieli świata mediów, branży PR, architektów, projektantów oraz producentów mebli. Nagrodzone produkty cechuje najwyższa jakość, niepowtarzalny styl oraz oryginalny design.

Źródło i zdjęcia: www.martela.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas