wnętrza
Meblowa fizjoterapia
Wysuwane siedziska, przyciski sterujące, ruchome oparcia z systemem SAR, funkcje relaksu, manualne i elektryczne mechanizmy – dzięki inteligentnym technologiom stosowanym w meblarstwie tego rodzaju rozwiązania stały się już powszechnie dostępne i o tapicerowanych meblach śmiało można mówić w kategorii „smart”.
Długie przesiadywanie przy komputerze mocno obciąża nasze ciało. Po całym dniu za biurkiem często odczuwamy zmęczenie, ból nóg, pleców i karku, a odpoczynek i ulgę znajdujemy najczęściej dopiero po przyjściu do domu. Dlatego coraz częściej decydujemy się na nowoczesne meble, odciążające kręgosłup, polecane zarówno przy siedzącym, jak i stojącym trybie życia. To już nie fanaberia, ale odpowiedź na potrzeby osób ceniących sobie zdrowie i komfort we współczesnym wydaniu.
Nowe oblicze personalizacji
Poprzez coraz nowocześniejsze systemy czołowi producenci pokazują, że meble mogą fascynować nie tylko designem, ale także perfekcyjnym działaniem, funkcjonalnością i niespotykaną dotąd dbałością o zdrowie i komfort. Oryginalne wzornictwo propozycji polskiego producenta Gala Collezione sprawia, że możemy tworzyć unikalne zestawy, dzięki którym w naszym salonie zagoszczą meble skrojone na miarę; dokładnie takie, jaki chcemy i potrzebujemy.
Wystarczy zmierzyć przestrzeń salonu, w momencie składania zamówienia wybrać interesujące moduły z listy dostępnych i dowolnie zestawić je ze sobą. W ten sposób zyskujemy nieograniczoną liczbę możliwości – np. prostą sofę, dostosowaną rozmiarem do wielkości pomieszczenia, większy narożnik wzbogacony o funkcję relaksu, czy większy układ w kształcie litery U, z barkiem oraz dodatkową funkcją spania.
Sofa, która zmienia się w leżankę
Mile spędzony czas wytchnienia zapewni nam nowoczesna opcja elektrycznie wysuwanego siedziska, które dzięki przyciskom umieszczonym z boku podłokietnika znacząco powiększa powierzchnię mebla i po męczącym dniu umożliwia swobodne wyciągnięcie nóg na sofie (kolekcja Merano i Massimo). Kolejny wariant, nazwany funkcją relaksu, umożliwia stopniowe odchylenie oparcia, przy jednoczesnym wysunięciu podnóżka i zajęcie wygodnej pozycji półleżącej. Tego rodzaju mechanizmy w meblach Gala Collezione mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Stosowane są zarówno w systemach modułowych, jak i w fotelach wolnostojących.
Istnieje kilka różnych mechanizmów rozkładania funkcji relaksu. Najprostszą i najbardziej ekonomiczną jest funkcja manualna, uruchamiana siłą własnych mięśni (np. w fotelu Tom). Najwygodniejszym rozwiązaniem jest tzw. elektryczna funkcja relaksu, zasilana prądem elektrycznym. Tego rodzaju mebel podłączamy kablem do gniazdka, lub korzystamy z wersji z akumulatorem, który uniezależnia mebel od zewnętrznego źródła zasilania. Takim fotelem steruje się za pomocą przycisków sterujących – dyskretnych przycisków zamontowanych z boku mebla. Fotele z elektryczną funkcją relaksu mogą występować w wersji z jednym silnikiem (fotel Inari i Frida) – wówczas podnóżek i oparcie rozkładane są jednocześnie, oraz w opcji dwusilnikowej (fotel Arosa i Res), gdzie niezależnie sterujemy ustawieniem podnóżka oraz kątem nachylenia oparcia. W elektryczną funkcję relaksu mogą być wyposażone także systemy modułowe, np. Domo, Massimo, Play czy Plaza.
Meblowy fizjoterapeuta
Na bóle karku uskarżają się teraz już nie tylko seniorzy, ale także młodzi – zwłaszcza ci, którzy większość dnia spędzają przy biurkach. Dlatego wybrane kolekcje Gala Collezione wyposażono w ruchome zagłówki, pozwalające odpocząć ze stabilnym podparciem pleców oraz głowy. Dzięki możliwości zmiany kąta nachylenia zagłówka, można wybrać optymalną pozycję, odciążającą mięśnie karku. W meblach z system SAR (kolekcja GENOVA) znajdziemy jeszcze inne rozwiązanie – ruchome oparcie, którego kąt nachylenia można zmienić zgodnie z preferowaną pozycją ciała. Dodatkowo zastosowany tutaj mechanizm czyli System Automatycznego Powrotu, pozwala na automatyczny powrót oparcia do pozycji wyjściowej, po pociągnięciu uchwytu dyskretnie ukrytego pomiędzy siedziskiem a oparciem.