Designteka

wydarzenia

Nagroda red dot dla polskich prac

08.01.2010

Dwie prace związane z Polską zdobyły nagrody w konkursie red dot 2009 – obie w kategorii Communication design. Są to wystawa „My, berlińczycy! Wir Berliner! Historia polsko-niemieckiego sąsiedztwa” oraz oprawa graficzna stacji telewizyjnej TVN Warszawa.

Wystawa przygotowana przez Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, we współpracy ze Stadtmuseum Berlin i Muzeum Narodowym w Poznaniu, została nagrodzona w dziedzinie Information design/public space. Oprawę wystawy przygotowała Grupa Projektowa Ptasia 30 z Poznania. Jury doceniło konsekwentną ideę wykorzystania słów i liter w trójwymiarowej przestrzeni, jako zwartego elementu designu.

17

12

10

09

01

03

05

07

Jury doceniło w oprawie graficznej TVN Warszawa dynamikę i różnorodność grafiki, która oddaje ducha miasta: niejednolitą, rozproszoną tożsamość Warszawy, której mieszkańcy to często przyjezdni. Autorem oprawy jest monachijska firma Velvet Mediendesign GmbH.

Red dot jest obecnie największym konkursem designerskim na świecie, w którym bierze udział blisko 12 tysięcy firm i podmiotów z ponad 60 krajów. Nagroda red dot przyznawana jest w trzech kategoriach: produkt, komunikacja i koncept. Zwycięskie produkty i projekty wystawiane są co roku w muzeum red dot w Essen oraz publikowane w prestiżowym katalogu.

Źródło i zdjęcia:

www.red-dot.de

www.iwp.com.pl

www.ptasia30.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas