wydarzenia
Nagrody MAKE ME! 2010 rozdane!
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki konkursu make me! 2010.
Główną nagrodę w konkursie „make me!” 2010 w wysokości 20 000 zł otrzymał Poliszdizajn: Kamila Niedzwiedzka i Nikodem Szpunar za projekt Lampa Komar. Nagrodę wręczyła Agnieszka Jacobson-Cielecka – kurator Programu Głównego festiwalu.
Lampa „Komar” przeznaczona jest głównie do niewielkich wnętrz, które pełnią funkcję zarówno sypialni, jadalni, jak i pokoju do pracy. Jest to alternatywa dla dużych i ciężkich lamp stojących. Przedmiot jest lekki i jednocześnie stabilny, ponadto łatwy do przewiezienia. Dzięki ruchomej konstrukcji klosza, lampa może dawać rozproszone, łagodne światło lub światło kierunkowe. Elementy lampy tworzą zintegrowaną całość.
Przedstawiamy laureatów nagród dodatkowych:
Nagrodę od firmy RADO za fuzję nowoczesnych materiałów i design – zegarek o wartości 8 000 zł – otrzymał Emmanuel Gardin za projekt Recto Verso. Nagrodę wręczył Marek Lis – Brand Manager marki Rado w Polsce.
Półka Recto Verso, będąca wynikiem badań nad elastycznością materiałów i siłą nośną oraz dążenia do budowania trójwymiarowych elementów z płaskich płyt, może być stosowana w nieskończonej liczbie kombinacji w celu utworzenia całych bibliotek naściennych. Półka ma nośność 30 kg, jest wytrzymała i estetyczna, a do tego rozwija kreatywność użytkowników, zachęcając ich do wprowadzania w swoim otoczeniu zmian i stymulując wyobraźnię. www.krizalidstudio.com
Nagrodę od firmy VOX – staż w Dziale Rozwoju Meble VOX – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Monika Tokarska – Pełnomocnik ds. PR i Mediów, Meble Vox.
Jest to przybornik biurkowy na długopisy. Materiał z jakiego został wykonany jest w 100% materiałem odpadowym poprodukcyjnym. Do wyprodukowania SpaghettiMonstera potrzebne są niewielkie ilości energii i surowca, jest to produkt ekologiczny.
Każdy SpaghettiMonster jest niepowtarzalny. Jego kształt, kolor i forma nadawane są indywidualnie podczas produkcji. Nie ma dwóch takich samych Potworów. Właśnie dzięki materiałowi przyjemnemu w dotyku o lekko gumowatej aksamitnej strukturze nabiera on dodatkowych walorów, działając czasem jak odstresowująca gumowa piłeczka, w którą można wbijać kolejne długopisy, ołówki. Gdy SpaghettiMonster nie jest aktualnie naszpikowany żadnymi przyborami, można go swobodnie gnieść, rozciągać i skręcać a on zawsze wróci do formy w jakiej był przed zemstą właściciela.
Nagrodę od firm Noti i Balma – staż w Firmie Noti – otrzymała Magdalena Karasińska za projekt Stolik Moso. Nagrodę wręczył Ryszard Balcerkiewicz – właściciel Firmy Noti.
Jest to stolik do samodzielnego montażu, który można złożyć bez użycia narzędzi. Mebel składa się jedynie z blatu i 3 nóg wykonanych z dwustronnie laminowanej płyty MDF. Mebel został zaprojektowany z myślą o młodych ludziach, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania i potrzebują przedmiotów, które będą tanie, łatwe do transportu i montażu.
Nagrodę od redakcji Elle Decoration – materiał poświęcony laureatowi w magazynie – otrzymali Aleksandra Pięta & Piotr Wiśniewski za projekt Smaki Podhalańskie. Nagrodę wręczyła Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna Elle Decoration.
Smaki Podhalańskie powstały z myślą o osobach, które poszukują smacznej, tradycyjnej, pozbawionej chemii i konserwantów żywności.
System opakowań na podhalańskie produkty kulinarne powstał w oparciu o rzetelną wiedzę o tradycjach Podhala. Opakowania na różnego typu sery (oscypek, bryndza, warkocze podhalańskie), mleko, masło, pieczywo, miód czy konfitury ujmują swoją prostotą i elegancją, spełniając przy tym wszystkie normy istotne dla pakowania żywności. Smaki Podhalańskie w warstwie (formie) graficznej nawiązują do stylistyki zdobnictwa tego regionu. Poszczególne grupy produktów oznaczone są odrębnymi kodami kolorystycznymi.
Nagrodę Domosfery – prezentacja laureata na łamach portalu domosfera.pl – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – redaktor naczelna portalu domosfera.pl.
Nagrodę od firmy Rosenthal za innowację i kreatywność – kubki Rosenthal z kolekcji Ego Karla Lagerfelda – otrzymała Wiktoria Gołębiewicz za projekt Drop – nalewaczka dla osób starszych. Nagrodę wręczyła Agnieszka Sumelka – dyrektor marketingu Rosenthal Polska.
Drop – to urządzenie wspomagające nalewanie płynów z butelek do innych naczyń służących do picia. Jego działanie polega na przeniesieniu siły nacisku butelki oraz wsparciu jej w miejscu owalnego wycięcia, co pozwala uniknąć problemu rozlewania płynu oraz znacznie odciąża ręce. Butelka może stać na stałe oparta na stojaku bez obawy jej przewrócenia, a do ponownego nalania wystarczy tylko podnieść jej tył. Forma “nalewaczki” pozwala na umieszczenie dowolnego rozmiaru oraz wysokości szklanki, kubka lub filiżanki tak, aby płyn nalewany w nawet w szybkim tempie nie wylał się poza krawędzie naczynia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłej edycji.
Więcej na www.lodzdesign.pl