Designteka

Najbardziej designerskie kino na świecie

19.08.2018

Prestiżowy branżowy portal celluloidjunkie.com docenił design najnowszego kina sieci Helios w Galerii Forum Gdańsk! Międzynarodowego laureata tytułu „Kino Miesiąca” wyłoniono na podstawie niezależnej ankiety.

Polski multipleks wyróżniono na arenie międzynarodowej i nagrodzono mianem „Kino Miesiąca”. Gdański Helios znalazł się w renomowanym gronie obiektów m.in. z Londynu, Paryża, Los Angeles czy Singapuru. Niepowtarzalny design, zaprojektowany przez pracownię Żera2Architekci pod kierownictwem  architekta Tadeusza Żery, ultranowoczesne formy multimedialne (takie jak wszechobecne, przyciągające wzrok ekrany LED), komfortowe sale Dream – to elementy, które w szczególności zwróciły uwagę portalu Celluloidjunkie. Za istotny atut kina uznano także profesjonalizm i życzliwość obsługi.

Na multipleks z Galerii Forum składa się 9 klimatyzowanych sal charakteryzujących się sprzętem kinotechnicznym najwyższej jakości. Należy również zwrócić uwagę na to, że jest to pionierski obiekt sieci – to w nim po raz pierwszy zastosowano kameralne sale Dream, której projekt stworzyli architekci z pracowni Gierałtowski & Partnerzy, Extract Design, z Piotrem Gierałtowskim na czele.  Zastosowano tu technologię dźwięku Dolby Atmos, a obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 4K. Nagrodzony projekt, wyróżnia również kolorystyka oraz design na najwyższym poziomie: skórzane, komfortowe fotele oraz stylowe wykładziny marki EGE z wyjątkowej kolekcji wybitnego kreatora mody Christiana Lacroix (obecne w salach Dream), której wyłącznym dystrybutorem jest Carpet Studio. Zastosowany w pomieszczeniach nieszablonowy wzór Velour – dodaje wnętrzu luksusowego, artystycznego charakteru. Kolekcja inspirowana była rodzinnym miastem artysty, sztuką i tkaninami oraz doświadczeniami projektanta  mody. Dużym atutem wykładzin jest ich wykonanie – stworzone są wyłącznie z materiałów pochodzących z recyklingu. Łączą w sobie nie tylko elegancję, design oraz najwyższą jakość, ale i ekologię.

Celluloidjunkie.com jest prestiżowym portalem, poświęconym światu kina i filmu. Zwraca uwagę na biznes, technologię, wydarzenia, targi, wiadomości z branży. Zrzesza także specjalistów z całego świata.

Helios – Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 45 kinami, posiadającymi łącznie 253 ekrany i ponad 50 tys. miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialnych w Polsce.

Carpet Studio – oficjalny polski dystrybutor wysokiej jakości wykładzin: Ege, Amtico i Hammer Carpets. Od początku istnienia marka stawia na usługi najwyższej jakości, odpowiadając na potrzebę piękna. Wysokiej klasy specjaliści zapewniają najwyższe standardy obsługi klientów, aby czerpali oni satysfakcję ze współpracy. To właśnie ludzie i ich pomysły są motorem napędowym Carpet Studio.

Więcej na: https://carpetstudio.pl/ oraz https://www.helios.pl/58,Gdansk/OpisKina/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas