Designteka

lifestyle

Pierwszy butik Ditta Zimmermann

12.11.2015

Ditta Zimmermann otwiera swój pierwszy butik!

6 listopada w warszawskich Domach Mody MODO otwarto oficjalnie pierwszy butik polskiej marki jubilerskiej Ditta Zimmermann. Wyrafinowane wnętrze, ciekawa biżuteria i profesjonalny personel – to wszystko sprawia, że warto odwiedzić to miejsce.

Czy mogło być lepsze miejsce na stworzenie butiku z polską autorską biżuterią niż Domy Mody MODO, gdzie swoje salony ma kilkudziesięciu polskich projektantów mody? Drugiego takiego skupiska świetnych marek, niebanalnych pomysłów i kreatywności nie ma z pewnością w całej Polsce. Nic więc dziwnego, że szukając przestrzeni na swój pierwszy stacjonarny butik Ditta Zimmermann zdecydowała się właśnie na otwarte w październiku tego roku MODO.

Zadanie zaprojektowania pierwszego, flagowego butiku właściciele powierzyli dr. Janowi Sikorze, a uznany architekt, specjalizujący się w tworzeniu wnętrz publicznych podszedł do nowego zadania z typowym dla siebie zaangażowaniem. Chcąc zerwać z homogenicznym wystrojem tego rodzaju wnętrz postawił na szlachetne materiały: marmur i drewno jesionu. Wybrał też nietypową kolorystykę: szarość przełamaną jasną barwą drewna uzupełnił niebieskimi, żółtymi i złotymi akcentami. Całość jest bardzo przemyślana i elegancka – można ją porównać do luksusowego jubilerskiego futerału, który otwierając się eksponuje w pełni blask i wyrafinowaną formę klejnotów.

Oficjalne otwarcie pierwszego butiku odbyło się 6 listopada 2015. Licznie przybyłych przedstawicieli prasy, blogerów modowych i gwiazdy powitała osobiście Ditta Zimmermann – właścicielka marki i projektantka biżuterii. W krótkim wystąpieniu opowiedziała o tym, jak doszło do powstania jej autorskiego brandu i jak dumna jest z tego, że po kilkunastu latach pracy dla wielu jubilerskich marek, może realizować swoje najbardziej śmiałe pomysły i prezentować je pod własnym nazwiskiem. Niezwykle fascynująca i pełna emocji była także jej opowieść o inspiracjach stojących za poszczególnymi kolekcjami – od wspomnień z dzieciństwa, po fascynację sztuką i muzyką.

Jaka jest biżuteria Ditty Zimmermann? Przede wszystkim niezwykle różnorodna – każda z pań z pewnością odnajdzie wśród propozycji projektantki coś zgodnego ze swoimi upodobaniami. Wystarczy zresztą zwrócić uwagę na samą różnorodność kamieni: od subtelnego różowego kwarcu, poprzez między innymi perły, kryształ, granaty, ametysty, akwamaryny, agaty dendrytowe, po czarny onyks. „Polki są wymagające – konsekwentnie szukają własnego stylu i oryginalnych ozdób. Dlatego chciałam zaproponować swoim klientkom, jak najbardziej zróżnicowane kolekcje.”

Goście otwarcia szczególnie zachwyceni byli kolekcjami Geometric Design i Konstelacje. Ta pierwsza jest zdecydowanie najnowocześniejsza i najbardziej minimalistyczna. Z kolei Konstelacje zachwycają oryginalną interpretacją obecnych przecież od wieków w świecie biżuterii „kosmicznych” motywów: gwiazd, planet, orbit. Panie mierzyły naszyjniki, bransoletki i pierścionki, a panowie je podziwiali. Wielu gości wyszło z butiku nie tylko z biżuteryjnymi upominkami od marki, ale także z dodatkowymi zakupami. W końcu – zgodnie z dewizą marki Ditta Zimmermann – sile piękna trudno się oprzeć.

Nad całością czuwało OKK!, a spotkanie poprowadziła właścicielka agencji Olga Kisiel-Konopka

Ditta Zimmermann – najpiękniejszą sztuką jest kobieta

Ditta Zimmerman to autorka i projektantka biżuterii z wieloletnim doświadczeniem. Ma na swoim koncie współpracę ze znanymi butikami i sieciami jubilerskimi, takimi jak: Bijou Brigitte, Harding Brothers, Apart i wieloma innymi. W codziennej pracy wspiera ją mąż, Arkadiusz Zimmermann, który odpowiada za organizację produkcji oraz dystrybucję biżuterii. Biżuteria tworzona przez Dittę trafia do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kataru, Chin, Australii, Rosji.

Projektując przez wiele lat Ditta Zimmermann wykreowała, własny charakterystyczny styl. Został on doceniony m. in. na Międzynarodowych Targach Biżuterii AMBERIF, gdzie w 2012 roku Ditta otrzymała Nagrodę Studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi za najlepszy projekt biżuterii, unikalną formę oraz ciekawe zestawienie kształtów.

Charyzmatyczna osobowość Ditty i jej nieustanna potrzeba kreowania nowych form sprawiły, że tworząc projekty dla innych marek nie mogła zrealizować swoich najbardziej spektakularnych pomysłów i wizji. Te ujrzały światło dzienne wraz z powstaniem autorskiej marki Ditta Zimmermann. Dziś Ditta Zimmermann ma własny sklep internetowy oraz pierwszy stacjonarny butik, otwarty 17.10.2015r. w Domach Mody Modo przy ul. Łopuszańskiej 22 w Warszawie.

Ditta dedykuje swoją biżuterię kobietom interesującym się modą, ale przede wszystkim stawiającym na kreowanie własnego, niepowtarzalnego stylu. Dlatego proponowane przez nią pierwsze linie biżuterii są tak różnorodne. „Warto być otwartym na świat i jego różnorodność, pozostając jednocześnie wiernym sobie. Warto bawić się modą, nie rezygnując z własnej osobowości i pomysłów. W końcu najpiękniejszą prawdą i sztuką jest kobieta.” – mówi projektantka. „Chcę by moja biżuteria była nie tylko ozdobą, ale także skłaniała jej posiadaczki do refleksji i budziła w nich pozytywne emocje.”

Więcej informacji i sklep internetowy: www.dittazimmermann.com

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas