Designteka

wnętrza

Pozytywne zmiany w Profim

15.01.2021

Początek roku 2021 przyniósł dobre informacje o znanej na rynku meblarskim marce Profim. Wraz z dniem 04.01.2021 roku zmianie uległa nazwa firmy Profim Sp. z o.o. na Flokk Sp. z o.o. Najważniejszą informacją jest fakt, że Profim pozostaje jako marka i dołącza do domu marek Flokk (Profim, Giroflex, Offecct, HAG, RBM, RH, BMA, 9to5). Jest to kolejny etap integracji z Flokk, której częścią Profim jest od 2018 roku. Zmiana ma charakter czysto formalny i nie ma wpływu na codzienną działalność firmy. Celem tego działania jest dalsze umacnianie marki Profim oraz rozpoczęcie produkcji innych marek oraz produktów z grupy Flokk w zakładzie w Turku jeszcze w 2021 roku.

Profim jako marka.  Z 30-letnią historią, odważna i energiczna – z precyzyjnie zaprojektowanym portfolio produktów w przystępnej cenie. Z nową, starannie wypracowaną strategią marki oraz z nowym językiem wizualnym. Z Mają Ganszyniec jako dyrektorką artystyczną. Z nowym podejściem do języka designu odpowiadającym 30-stoletniej marce – ciągle młodej, ale już doświadczonej. Proponującej nowe rozwiązania. Z odświeżonym logo. Od stycznia zachwyca piękną, odpowiadającą na najnowsze trendy nową paletą kolorystyczną tkanin. Nowe oblicze Profim już teraz można obserwować na ich kanałach społecznościowych, zaś na marzec planowana jest odsłona nowej strony internetowej.

Flokk jako dom marek oraz jako producent. Zmiana nazwy producenta daje jeszcze większe możliwości rozwoju zakładu produkcyjnego w Turku, który wyrasta na jedną z najważniejszych fabryk w całej grupie Flokk. To wszystko możliwe jest dzięki pasji, zaangażowaniu oraz wysokim umiejętnościom ludzi, którzy tworzą markę Profim oraz strategicznemu położeniu Turku w Polsce i w Europie.

BIO

Profim to lokalna marka w globalnym świecie. Marka swoją pozycję na rynku europejskim buduje od 30 lat, a od blisko trzech lat jest członkiem grupy Flokk. Szukanie sprytnych rozwiązań połączone z praktycznym podejście do projektowania to tajemnica naszego sukcesu. Wierzymy, że piękne wnętrza można tworzyć w ramach każdego budżetu. Świetnie zaprojektowane meble mogą być przystępna cenowo i charakteryzować się wysoką jakością. Tak rozumiemy dobry design.

Flokk jest wiodącym w Europie producentem wysokiej jakości mebli do pracy. Flokk jest dumnym właścicielem marek produktów HÅG, Offecct, Giroflex, RH, Profim, 9to5, BMA, RBM i Malmstolen. Strukturalne skupienie się na środowisku przez kilka dziesięcioleci umożliwiło firmie Flokk bycie liderem w rozwoju zrównoważonych mebli. Siedziba firmy Flokk znajduje się w Oslo w Norwegii, a główne zakłady produkcyjne w Røros (Norwegia), Nässjö (Szwecja), Turku (Polska) i Hawthorne (USA). Ponadto Flokk posiada biura sprzedaży w Norwegii, Szwecji, Danii, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Singapurze, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w Chiny i w Australii. Produkty Flokk są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Około 2500 pracowników współpracuje przy realizacji wizji Flokk: Inspiruj wspaniałą pracę.

profim logo animation 1080×1080

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas