Designteka

Wizytówki

ITALVELLUTI Polska

adres: Brzezna 495, 33-386 Podegrodzie
telefon: +48 18 446 07 84
email: italvelluti@italvelluti.pl
www: www.italvelluti.pl

Od momentu swojego powstania w 1968 roku firma Italvelluti zdobyła znakomitą reputację w branży tekstylnej, reputację zbudowaną dzięki utrzymaniu wysokich standardów jakości i zdolności do szybkiego przyswajania wszelkich osiągnięć technologicznych, przy równoczesnym zachowaniu ducha rzemiosła oraz bezpośredniego i spersonalizowanego stylu zarządzania. Założycielami firmy Italvelluti byli Silvio Massi i Adolfo Verniani. Dziś Italvelluti zatrudnia 80 pracowników, a jej główna siedziba mieści się w toskańskim miasteczku Montemurlo w prowincji Prato, znanej od stuleci z produkcji tkanin i będącej drugim co do wielkości – po okolicach Mediolanu – ośrodkiem przemysłu tekstylnego we Włoszech.

Jednym z kluczowych kierunków rozwoju Italvelluti jest tworzenie wyrafinowanych, nowoczesnych tekstyliów. Od ponad 15 lat firma pracuje z największymi nazwiskami w dziedzinie projektowania tkanin – m.in. Mauro Lipparinim, Laurą Galleti, Claudio Nicollim. Italvelluti było pierwszą firmą, która wypromowała pojęcie „kolekcji” w dziedzinie tkanin dekoracyjnych. Stale dba o jakość swoich wyrobów, ciągły postęp technologiczny oraz atrakcyjne wzornictwo. Dowodem na to mogą być chociażby innowacyjna tkanina Flair łącząca walory estetyczne z zaletami funkcjonalnymi.

Ekspansja na rynki międzynarodowe stała się przyczyną powstania dwóch zagranicznych oddziałów firmy: Italvelluti Hiszpania oraz Italvelluti Polska. Międzynarodowa skala działalności daje firmie globalną perspektywę w dziedzinie produkcji oraz szybkiego reagowania na rynkowe zmiany . Italvelluti Polska rozpoczęło działalność w 1999 roku jako polsko-włoska spółka. Od 2001 roku obejmuje swoimi działaniami również teren Ukrainy, a od 2003 – Czech i Słowacji. Polski oddział może poszczycić się bardzo dynamicznym rozwojem i rokrocznym wzrostem sprzedaży rzędu 30 %. Italvelluti Polska jest także liderem na polskim rynku jeśli chodzi o jakość serwisu: firma ta jako pierwsza wprowadziła, będący dziś standardem wśród dostawców tkanin tapicerskich, system sprzedaży tkanin na metry.

W 2007 roku firma przeniosła się do nowo wybudowanej siedziby w Podegrodziu koło Nowego Sącza. Niemal 3 tys. m2 powierzchni, oryginalny projekt architektoniczny oraz najnowocześniejsze rozwiązania magazynowe i informatyczne – takim zapleczem nie może pochwalić się żadna z działających na polskim rynku firm oferujących tkaniny tapicerskie i dekoracyjne.

Firma Italvelluti Polska posiada w bieżącej ofercie ponad 2500 tys. rodzajów tkanin – wiele z nich to produkty specjalistyczne, np. spełniające wymogi zastosowania w obiektach kontraktowych lub w meblach ogrodowych.

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas