Designteka

lifestyle

Red Dot 2021 dla pomadek Kneipp

12.08.2021

Kolorowe, wegańskie pomadki od Kneipp w ekologicznym opakowaniu.

Producent kosmetyków opartych na naturalnych recepturach wprowadza na rynek wyjątkową nowość. Kolorowe balsamy do ust marki Kneipp to produkt w pełni roślinny, wegański łączący cechy pomadki pielęgnującej z kolorową. Na uwagę zasługuje także opakowanie produktu, które jest świadectwem troski o środowisko, jaką Kneipp konsekwentnie kieruje się w swoich działaniach.

Kolor i pielęgnacja – praktyczne połączenie

Kolorowe pomadki od Kneipp to linia będąca rozszerzeniem bezbarwnych, pielęgnacyjnych balsamów do ust. Wzbogacona została o naturalne składniki, nadające ustom piękny, subtelny kolor. Głównym składnikiem produktu jest nawilżający, ale też chroniący skórę ust przed utratą wody, olej rośliny. Masło mango, będące naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, nawilża, wygładza i zmiękcza usta, odpowiadając także za ich ochronę. W balsamach kolorowych, wzorem tych bezbarwnych w składzie, znajdziemy także wosk z borówki. Jest on doskonałą alternatywą dla wosku pszczelego, a pozyskiwany jest z łupiny owoców chińskiego drzewa lakierowego (Rhus Verniciflua). W tych pełnych naturalnych składników pomadkach zastosowano także olej canola, olej z awokado, olej rzepakowy i masło shea.

Ekologia i piękny design

Opakowanie produktu zdobyło nagrodę Red Dot Winner 2021. Doceniono wyjątkowy projekt, który łączy piękno, jakość i troskę o środowisko, przejawiającą się w innowacyjności w produkcji.

Marka Kneipp w myśl zasady Najlepsze z Nauki – Najlepsze z Natury opracowuje kosmetyki oparte są na roślinnych recepturach. Korzystając z dobrodziejstw natury, czujemy powinność troszczenia się o środowisko, aby pozostawić skarby przyrody dla przyszłych pokoleń w nienaruszonym stanie. Dlatego tworząc nowe produkty skupiamy się na pielęgnacyjnych i aromaterapeutycznych walorach kosmetyków, ale równie dużo uwagi poświęcamy opracowywaniu innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań dla opakowań – mówi Ewa Łusiak, Marketing Manager marki Kneipp.

Koncepcja opakowania kolorowych pomadek od Kneipp pokazuje, że w użycie materiałów ekologicznych, nie tylko pozwala na wysoką jakość w trosce o środowisko, ale także na ciekawy i atrakcyjny wygląd. Sam produkt natomiast to doskonałe połączenie troski o skórę z kobiecym, delikatnym kolorem, będące kompromisem pomiędzy bezbarwną pielęgnacją, a produktami ‘beauty’.

Składane pudełko – Kartonik, w który opakowana jest pomadka to mieszanka makulatury z włóknami z trawy. Dzięki temu w procesie produkcji opakowań aż o 1/3 ograniczono emisję dwutlenku węgla oraz gazów cieplarnianych. Produkcja jednej tony tego typu opakowania wymaga 3000 litrów wody mniej niż produkcja 1 tony opakowania standardowego.

Nakrętka jest 99% wolna od plastiku. Wykonano ją z masy papierowej, która pochodzi z mieszanki surowców wykorzystywanych do produkcji papieru. Nie zawiera ropy naftowej, co czyni ją biodegradowalną i bezpieczną dla środowiska.

Podstawa pomadki powstała z mieszanki papieru i korka. Korek pozyskiwany jest między innymi z od-padów powstających przy produkcji korków do wina. Zarówno mieszankę papieru, jak i korek można poddać recyklingowi. Dodatkowo, mieszanka papieru, papier korkowy i papier z trawy są produkowane i przetwarzane w Europie. Dzięki temu Kneipp zapewnia krótsze i bardziej wydajne trasy transportowe.

Pomadki dostępne są w drogeriach Hebe w dwóch kolorach: delikatny róż oraz czerwony, które podkreślają naturalny, piękny wygląd ust. Cena: 24,99

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas