Designteka

dodatki

Sky Planter – zielonym do dołu!

21.08.2010

Sky Planter to rewolucja w domowej hodowli roślin.

Produkt firmy Boskke dosłownie stawia na głowie ogrodnictwo proponując wiszące doniczki, w których kwiaty rosną „zielonym do dołu”. Dzięki Fabryka Form oryginalne rozwiązanie dostępne jest w Polsce po raz pierwszy!

Doniczki projektu Patricka Morrisa to nie tylko estetyczna rewolucja. Niezwykły widok roślin podwieszonych pod sufitem w efektownych, minimalistycznych pojemnikach, oczywiście przyciąga wzrok i na długo zapada w pamięć.

Jednak Sky Planter to również praktyczny pomysł i oszczędność. Oszczędność miejsca – ponieważ zielona kolekcja nie zajmuje powierzchni na parapetach i w kątach pomieszczeń; oszczędność wody – ponieważ doniczki Boskke posiadają system nawadniania gwarantujący, iż roślina pobierze tylko tyle płynu, ile potrzebuje, a nadmiar cennego surowca nie wyparuje, jak to ma miejsce w przypadku klasycznych doniczek. Ponadto Sky Planter pozwala wprowadzić rośliny do domu i biura na dużą skalę i korzystać z dobrodziejstw jakie oferuje nam zieleń. Naturalne oczyszczanie powietrza,  absorpcja dwutlenku węgla i emisja tlenu, kojące działanie widoku roślin, to tylko niektóre z plusów wynikających z rozwoju domowego ogrodu.

Sky Planter to przy tym przemyślany, efektowny projekt spełniający wszelkie kryteria dobrego designu. Wykonane z ceramiki doniczki, o prostym kształcie, dostępne są jedynie w dwóch wersjach kolorystycznych – neutralnych czerni i bieli. Oba warianty doskonale eksponują rośliny, które pozostają w centrum uwagi obserwatora. Kształt oraz kolorystyka Sky Planter sprawiają, że stanowią one uniwersalną propozycję, która sprawdzi się we wnętrzach o zróżnicowanym charakterze. Nawet system mocowania – uchwyt wykonany ze stalowej linki – doskonale współgra z estetyką doniczek.

O atrakcyjności systemu stanowi również prostota zastosowanych rozwiązań. Aby umieścić roślinę w doniczce wystarczy skorzystać z załączonych akcesoriów – siatki oraz zawleczki. Również umieszczenie rośliny pod sufitem wymaga jedynie wykorzystania dedykowanego zawieszenia, które oprócz estetycznego wyglądu oferuje użytkownikowi wygodny sposób na regulację długości linki podtrzymującej doniczkę.

System opracowany przez Boskke z pewnością wart jest wypróbowania. Nawet Ci, którzy do tej pory stronili od zieleni, powinni spróbować odwrócić idee domowego ogrodnictwa „do góry nogami” („do góry korzeniami”?). Widok stropu usianego bujną roślinnością to pomysł intrygujący swoją przewrotną i innowacyjną naturą. Czyż nie byłoby przyjemnie zadrzeć głowę do góry i zobaczyć zwisające pod sufitem ulubione kwiaty zdobiące zazwyczaj pustą, białą przestrzeń.

Więcej na fabrykaform.pl/marki_boskke-k48_801.html

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas