Designteka

Stolik Flesia Nobonobo nagrodzony German Design Award 2024!

20.12.2023

Nobonobo, znany polski producent mebli, z dumą ogłasza, że seria stolików kawowych Flesia została  właśnie uhonorowana prestiżową nagrodą German Design Award 2024. To wyjątkowe wyróżnienie po raz kolejny podkreśla doskonałość i innowacyjność designu Nobonobo, dowodząc zaangażowania firmy w tworzenie estetycznych i unikalnych produktów. Flesia, przypominająca meblarskie dzieło sztuki, stanowi hołd dla piękna natury i inspiracji, jaką dostarcza roślina Rafflesia, występująca w lasach deszczowych południowo-wschodniej Azji.

Nagrody German Design to jedne z najbardziej renomowanych wyróżnień w dziedzinie europejskiego wzornictwa. Stanowią barometr doskonałości w branży, nagradzając projekty wyróżniające się swą innowacyjnością, funkcjonalnością i estetyką. Jury niemieckiego Rat für Formgebung (Council for Design) składa się z niezależnych ekspertów z różnych dziedzin, co czyni to wyróżnienie jeszcze bardziej cenionym.

Organiczna elegancja

Stoliki kawowe Flesia zostały docenione przez panel ekspertów za wyjątkowe połączenie nowoczesnego designu, wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności. Meble zaprojektowane przez hiszpańskiego projektanta Chrisa Stanfela, przy współpracy z EASD Scholl of Design of Valencia, to projekt przełamujący stereotyp stolika kawowego. Pełne tapicerowane nogi i przykuwający wzrok drewniany pięcioramienny, owalny blat, dają wiele możliwości konfiguracji, wyróżniając się swą formą wzorniczą. Oryginalna bryła mebla, przypominająca kwiaty Rafflesi , zwanej też bukietnicą, harmonizuje z wieloma stylami wnętrz, podkreślając nowatorskie podejście marki do projektowania.

„Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody German Design Award 2024. To  uznanie dla wspólnej pasji oferowania mebli, które nie tylko spełniają funkcjonalne potrzeby użytkowników, ale zachwycają swą estetyką na całym świecie. Stolik kawowy Flesia jest efektem wielomiesięcznych prac projektowych, a nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że znajdujemy się na właściwej drodze” – mówią Tomek Matejczyk i Monika Struska, założyciele Nobonobo.

Produkty nagrodzone German Design Award 2024 zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie. To kolejna okazja, by świat dowiedział się o silnej pozycji Nobonobo w światowym designie mebli.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas