wydarzenia
Szkoła Młodego Designu
Główną ideą przyświecającą Szkole Młodego Designu jest zbliżenie dzieci do tematu „design”.
To zwrócenie uwagi najmłodszych na to, że cały świat wokół nas jest zaprojektowany, od butów i skarpetek po tablicę czy wreszcie budynek, w którym mieszkają. Szkoła chce pokazać dzieciom związki funkcji i wyglądu, rozbudzić wrażliwość i umiejętność oceniania tego, co widzą, z czego korzystają na co dzień. Poprzez warsztaty szkoła chce także „oswoić” , a może raczej odkodować takie pojęcia jak „designer –projektant”, „ergonomia”, „estetyka”, „funkcjonalność”.
W ramach projektu odbędą się 4 tematyczne warsztaty w dwóch grupach wiekowych. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywizującymi.
Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Podczas weekendu odbędą się dwa warsztaty z jednego tematu, dla dwóch grup wiekowych, prowadzone przez projektanta i koordynatora merytorycznego. Wybrany temat warsztatów i rezultat spotkań są punktem odniesienia do stworzenia i opracowania pierwszego rozdziału PODRĘCZNIKA DLA PROJEKTANTA. Kolejne weekendowe spotkania to warsztaty z innym projektantem, na inne tematy. Wynikiem kolejnych warsztatów są następne rozdziały książki.
Terminy warsztatów:
18.10 – A co Pan na to, Panie Darwin? – warsztat o ewolucji / design: Kasia Mackiewicz-Belska, Kasia Domagalska
25.10 – Bezludna wyspa – warsztat o ekologii / design: Maciek Sobczak, Wawrzyniec Skoczylas, Marcin Ebert
08.11 – Ergonomiczna sałatka – warsztat o proporcji / design: Zbigniew Domagalski
15.11 – Foremka – warsztat o formie i funkcji / design: Maciek Sobczak, Marcin Ebert, Wawrzyniec Skoczylas,
Miejsce: SPOT / Księgaręka – artystyczny warsztat dziecięcej twórczości, Dolna Wilda 87, Poznań
Organizator: Fundacja SPOT
Źródło: www.spot.poznan.pl