Designteka

wnętrza

TIMOORE – coś wyjątkowego

01.12.2010

TIMOORE to nowa inicjatywa na polskim rynku mebli dziecięcych i młodzieżowych. To propozycja dla dzieci i ich rodziców poszukujących jakości, trwałości, a przede wszystkim niebanalnego wzornictwa.

TIMOORE stawia na dizajn! Dizajn stanowi podstawę działalności firmy. Projektowanie mebli TIMOORE nie ogranicza się tylko do ich wyglądu. Równie ważnymi aspektami, zawsze branymi pod uwagę przy projektowaniu nowych kolekcji są: bezpieczeństwo , funkcjonalność, a także końcowa cena produktu. TIMOORE po niespełna dwóch latach działalności na trwale wpisał się w panoramę polskiego meblarstwa, czego potwierdzeniem jest niesłabnące zainteresowanie ze strony klientów indywidualnych, oraz poszerzające się grono partnerów handlowych.

Obecnie TIMOORE oferuje trzy kolekcje mebli:

SiMPLE – kolekcja przeznaczona dla dzieci w wieku 3-10 lat. Energetyczna, radosna, kolorowa. Wyróżnikiem kolekcji jest rama wykonana z naturalnego drewna bukowego, na której opiera się cała konstrukcja mebli. Oryginalne, duże uchwyty oraz intensywna kolorystyka dopełniają charakteru kolekcji.

Na szczególną uwagę zasługują meble tapicerowane: fotelik „Fun”, oraz krzesełko „UpME”. Obie te bryły, oprócz ciekawego wzornictwa oferują również możliwość dopasowania mebla do konkretnych potrzeb użytkownika. Fotelik „Fun” może funkcjonować jako typowy, dzieciecy fotelik, ale również (dzięki wymiennej ramie) jako fotel bujany. Krzesełko „UpME” to z kolei mebel, który „rośnie” razem z dzieckiem – istnieje możliwość regulacji wysokości siedziska w zakresie od 30 do 45cm.

Kolekcja jest bardzo szeroka i ciągle się poszerza. Obecnie obejmuje około 25 różnych brył.

First – to kolekcja uniwersalna. Przeznaczona zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Wyważona, harmonijna, elegancka. W kolekcji First znajduje się kilka ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. Jedną z nich jest LULAJKA. Niemowlęca dostawka do łóżka pozwalająca matce na ciągły, bardzo bliski, a jednocześnie niekrępujący i bezpieczny kontakt z dzieckiem (szczególnie istotny podczas karmienia piersią).

W kolekcji oprócz mebli typowo dziecięcych, takich jak łóżeczko-tapczanik „First”, znajdują się też meble uniwersalne. Przykładem może być biurko z unoszonym blatem – rozwiązanie problemu symultanicznej pracy na laptopie i tradycyjnych, papierowych materiałach drukowanych.

LiMO – kolekcja stworzona z myślą o młodzieży. Efektowna, praktyczna, uniwersalna. Kolekcja LiMO jest najnowszą propozycją TIMOORE’a. Ciekawa konstrukcja mebli, z charakterystycznymi, kolorowymi wstawkami w narożnikach i dużymi, bardzo wygodnymi uchwytami, wyróżnia ją z pośród innych tego typu mebli oferowanych na polskim rynku. Kolekcja dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych. Oprócz dwóch zestawów podstawowych: popielato-zielonego i popielato-pomarańczowego, funkcjonuje także wariant kremowy z dodatkami wykonanymi z naturalnego drewna bukowego. Daje to możliwość dopasowania mebli praktycznie do każdego rodzaju przestrzeni. Uzupełnieniem całości są oryginalne naklejki zaprojektowane specjalnie dla kolekcji LiMO.

TIMOORE systematycznie poszerza swoje portfolio. Do połowy przyszłego roku zamierza wprowadzić na rynek kolejne trzy zestawy mebli. Premiera nowych kolekcji przewidziana jest na targi „MEBLE POLSKA 2011”, które odbędą się w lutym 2011 roku w Poznaniu.

Więcej informacji na temat produktów marki TIMOORE znajduje się na stronie internetowej TIMOORE’a:

www.timoore.eu

oraz na facebook’u:

www.facebook.com/mebleTIMOORE

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas