Designteka

wydarzenia

Warsztaty dla dzieci w ZODIAKU

20.07.2022

Wystawa Plany na Przyszłość cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników architektury. Tegoroczna edycja została zrealizowana pod hasłem „Architektura wobec kryzysu”, a jej organizatorzy postanowili poszerzyć dotąd przyjętą formułę o wątek dialogu: pomiędzy odbiorcą i projektantem, projektem, miejscem i kontekstem czasów. Już w tę sobotę w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują również bezpłatne warsztaty dla najmłodszych.

Na wystawie Plany na przyszłość LAB można zobaczyć ponad 60 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy mogą zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach. Oprócz tego w ZODIAKU będzie można zobaczyć 19 najciekawszych prac dyplomowych z wydziałów architektury Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Mając na względzie to, że mówimy o Planach na przyszłość, głos najmłodszego pokolenia architektów jest niezwykle cenny i warty uwagi.

Jak będzie wyglądać Warszawa w przyszłości? Czy będzie bardziej betonowa, czy zielona? Chcąc promować ekologiczne wartości w postrzeganiu współczesnej architektury i przestrzeni miejskiej, organizatorzy postanowili skierować swój przekaz także do jej najmłodszych odbiorców.

23 lipca w godzinach 12:00 – 14:00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury wystartują warsztaty pt. „Będzie zielono!” Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w zajęciach, na których nauczą się przygotowywać bomby kwietne. Warsztaty będą przygotowane rotacyjnie, tak, aby chętni mogli w czasie ich trwania dołączyć do wspólnej zabawy. Pociechy będą również mogły dowiedzieć się więcej o kwiatach i zieleni w miastach.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Zachara we współpracy z Katarzyną Sałbut i Arturem Woszem. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane!

Wystawę Plany na Przyszłość LAB będzie można oglądać do 7 sierpnia. Pełen harmonogram wydarzeń towarzyszących dostępny jest na  https://pawilonzodiak.pl/nadchodzace/.

Wydarzenie w serwisie Facebook:

https://www.facebook.com/events/1068712924037290/1068712930703956/?ref=newsfeed

Partnerem warsztatów są „Domy Towarowe Wars Sawa Junior”.

Patronat medialny nad wystawą Plany na Przyszłość objęli: Architektura&Biznes, Architecture Snob, Architektura Murator, Bryła.pl, Magazyn Dobre Wnętrze, Label Design Magazine, White MAD, Magazif, Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, NN6T, nowawarszawa.pl, Rzut oraz Sztuka Architektury.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas