Designteka

wnętrza

Wnętrza w stylu Aspen

12.04.2017

Wnętrza w stylu Aspen pod Giewontem.Założeniem inwestora „Apartamenty pod Giewontem” było stworzenie przestrzeni wyjątkowej i nietuzinkowej. Przestrzeni, która będzie wpisywała się w klimat Podhala a przy tym będzie nowoczesna, komfortowa a przede wszystkim luksusowa. Zastosowane przez pracownię Studio Formy materiały miały być inne niż wszystkie, najlepszej jakości a przy tym rzecz jasna piękne. Chcąc połączyć tradycję z nowoczesnością, projektanci postawili na markę INTER DOOR.

Projektując wnętrza obiektu „Apartamenty pod Giewontem” projektanci ze Studio Formy kierowali się inspiracjami przywiezionymi przez inwestora z różnych zakątków świata. Zależało im żeby każdy właściciel, który zakupi nieruchomość, jak i gość, czuł się tutaj wyjątkowo oraz komfortowo. „Apartamenty pod Giewontem” położone są centralnie, w prestiżowej dzielnicy Zakopanego pomiędzy słynnymi Krupówkami a zespołem skoczni Wielka Krokiew. Tak powstały wnętrza w stylu Aspen.

Wyzwaniem było niejako skompresowanie wszystkich pomysłów, inspiracji i wizji inwestora oraz projektantów w jedną spójną całość. Kolejnym wyzwaniem było perfekcyjne połączenie klimatu górskiego z nowoczesnym stylem. Zabieg ten nie wydaje się być trudnym, ale bardzo łatwo przekroczyć granicę równowagi pomiędzy tak różnymi stylami. Efekty można zauważyć na korytarzach inwestycji. Połączono razem surowy beton, industrialne oświetlenie oraz nowoczesną w całości przeszkloną windę z kamiennymi posadzkami. A to wszystko dodatkowo udało się spiąć ze starannie wyselekcjonowanymi oryginalnymi, drewnianymi płozami pochodzącymi ze starych zakopiańskich chałup.

Kolejne wyzwaniem był projekt apartamentu penthouse należący do właścicieli inwestycji „Apartamenty pod Giewontem”. Na 120 m2 stworzono przestrzeń inną niż wszystkie. Miało być z rozmachem, ekskluzywnie i komfortowo. Aspen w pełnej krasie. Pojawiły się również inne, bardziej przyziemne wyzwania natury technicznej, jak np. rozwiązanie przysłaniania okien dachowych w apartamentach na najwyższej kondygnacji apartamentowca.

„Pomieszczenia z których jesteśmy dumni to harmonijne, spójne wnętrza, które w pełni charakteryzują mój styl i moją pracownię. Zadbaliśmy o każdy najdrobniejszy szczegół wyposażenia wnętrz, począwszy od zastosowania najnowszych materiałów jak np. spieki kwarcowe, z których wykonana jest wyspa kuchenna w apartamencie penthouse, przez w pełni zautomatyzowaną przestrzeń naszpikowaną nowoczesną technologią po tak przyziemne rzeczy, jak sztućce czy nietypowe poduszki” mówi Agnieszka Burzykowska – Walkosz z pracowni Studio Formy.

Dopełnieniem są doskonałej jakości nowoczesne drzwi wejściowe do apartamentów, obrazy oraz dekoracje. Na uwagę zasługuje również apartament pokazowy zaprojektowany w tym samym stylu ekskluzywnego Aspen, ale na nieco mniejszej powierzchni i bardziej udomowiony, przytulny i nowoczesny a także usytuowany na najwyższej kondygnacji apartament dwupoziomowy, piękny i równie ekskluzywny jak pozostałe.

Projekt tworzony był z rozmachem. Zastosowane materiały miały być inne niż wszystkie, najlepszej jakości a przy tym rzecz jasna piękne. „Pracowałam wcześniej przy innych projektach z produktami marki INTER DOOR, znałam jakość, możliwości techniczne produkcji, ogromną gamę kolorów, struktur, okuć a przy tym cenię sobie doskonałą współpracę przy wcześniejszych realizacjach. W projekcie zaplanowaliśmy drzwi i opaski o niestandardowych wymiarach. W INTER DOOR wykonanie ich na specjalne zamówienie nie było problemem” dodaje.

Prosta czarna połać skrzydła idealnie komponuje się z ciepłym, starym drewnem płazów. Idealnie współgrają również z surową formą betonu, kamienia czy szkła. A przy tym idealnie pasują do tego co można zobaczyć za drzwiami.

Studio Formy – www.studioformy.pl

Apartamenty pod Giewontem – www.apartamentygiewont.com

Zdjęcia – Adam Brzoza, www.adam-brzoza.com

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas