wydarzenia
Wystawa FashionDRAW
Ilustracja mody jest dziedziną z pogranicza grafiki użytkowej i sztuki, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na świecie.
Łączy projektowanie publikacji i projektowanie mody ze sztuką rysunkową. W Polsce jest to obszar kultury dotąd nie odkryty i mimo, że funkcjonuje od wielu lat w prasie i reklamie, artyści ją tworzący pozostają w cieniu. Zadaniem Wystawy jest zmienienie tej sytuacji i pokazanie niezwykle utalentowanych polskich twórców, często bardziej docenianych za granicą niż w kraju.
Pierwsza w historii wystawa polskiej ilustracji mody FashionDRAW odbędzie się w dniach 17-31 sierpnia 2010 roku w Skwerze (Warszawa, Krakowskie Przedmieście 60a).
Na wystawie zaprezentuje się 8 artystów: Agata Endo Nowicka, Anna Halarewicz, Anna Maria Przybysz, Łukasz Pycior, Natalia Jaroszewska, Magda Antoniuk, Olka Osadzińska, Tomek Sadurski.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Dobrego Designu.
Sponsorem głównym wystawy jest Worldwide School.
W ramach wystawy FashionDRAW Fashion Project, AddressBook oraz Fundacja Dobrego Designu zapraszają na
wykłady o sztuce.
Wykłady Fashion Project:
18.sierpień (czas: ok 1,5 h)
I : „He’s an instant star. Just add water and stir”. (David Bowie about Robert Kuta).
Czy życie artysty może być dziełem sztuki? Czy artysta może być dziełem/ obiektem sztuki? Artysta jako supergwiazda? Kontrowersyjna postawa w sztuce, źródłem progresu i zmian świadomości społeczeństwa na przykładzie Roberta Kuty i nie tylko.
25.sierpień (czas: ok 2h)
II: ” Ilustrowane artziny/fanziny – hit czy kit.”
Zagadnienie artzinów, które w latach 90 przeżywały swój renesans w Polsce, ze szczególnym naciskiem na obecną kulturę w której żyjemy. Poruszymy problem niszowych magazynów (na przykładach), które znowu powracają, już właściwie jako działa sztuki, książki artystyczne etc.
Prowadzenie: Robert Kuta
AddressBook/SkechBook:
24.sierpień godz.19-21
Addressbook zaprosił projektantów do pewnego eksperymentu.. przez pół godziny w impresyjnej formie, będziemy wspólnie „wertować szkicowniki” – podglądać warsztat pracy. Projektanci zgodzili się publicznie pokazać swoje rysunki, zrzucone na desktop zdjęcia. Powiedzieć o zaskakujących skojarzeniach, obejrzanych filmach, nuconych bezwiednie piosenkach, spotkanych ludziach… wszystko to co miało wpływ na wędrówkę myśli wtedy gdy projektowali. SkechBook to osobista, subiektywna historia o projektowaniu mody. Od momentu szukania pomysłu aż do realizacji.
Zaproszeni goście: BonusDelux, Martyna Czerwińska/ Myslikrólik, Pola Stępień