Designteka

wydarzenia

Wystawa Type Together

08.02.2010

Zamek w Cieszynie zaprasza na wystawę „Projektowanie krojów pism od idei do czytelnictwa”.

Wernisaż  wystawy odbędzie się 10 lutego o godzinie 18-tej, w Oranżerii, w Śląskim Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Wystawa potrwa do 28 lutego 2010 roku.

Typetogether

Wystawa Type Together prezentuje proces i przedstawia wybory zespołu decydujące o charakterze kroju, na przykładzie kilku, wybranych rodzin krojów; od najwcześniejszych szkiców koncepcyjnych poprzez ich kształtowanie,do zastosowania w różnych projektach graficznych.

Projektowanie nowych krojów pisma znajduje uzasadnienie i odgrywa niewątpliwie najważniejszą rolę w edytorstwie. Tu musimy stawić czoła najpoważniejszym wyzwaniom – tworzeniu pism o indywidualnym,wyrazistym charakterze, spełniających jednocześnie wysokie wymagania czytelności w tekście ciągłym.

Ta kolekcja rzeczywiście funkcjonujących fontów została pomyślana jako prezentacja edukacyjna,wskazująca kilka ogólnych problemów i restrykcji projektowych, które mogą stać się silnikiem napędzającym proces kreacyjny, lub komercjalizację projektu rodziny pism.

TypeTogether to niezależne typograficzne studio projektowe założone przez Veronikę Burian i José Scalione w roku 2006, celem współpracy w realizacji różnych projektów typograficznych. Ta niewielka firma ogniskuje swoje zainteresowania na projektowaniu pism o charakterze wydawniczym. Ponadto TT zajmuje się rewitalizacją już istniejących krojów pism i tworzeniem krojów dedykowanych konkretnemu zastosowaniu, unikalnie oddziałujących w odbiorze wizualnym, na przykład w systemach identyfikacji firm. Jakość tych projektów znalazła uznanie jurorów licznych międzynarodowych konkursów projektowych, w tym TDC i ED-Awards.

Więcej informacji:

Wystawa Type Together (PDF)

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas