Designteka

dodatki

Ceramika ORIGO

25.01.2010

Kolekcja ORIGO została zaprojektowała przez Alfredo Haberli w 1999 roku, dla fińskiej firmy Iittala.Cechą charakterystyczną tej kolekcji są wielobarwne pasy na wszystkich naczyniach.

foto

ORIGO doskonale komponują się z innymi produktami Iittali z kolekcji do serwowania potraw. Kolekcja ta jest perfekcyjnym przykładem trwałej obecności designu w życiu codziennym.

Grupa Iittala to wiodący projektant i producent przedmiotów charakteryzujących się nowoczesnym stylem skandynawskim. Silną pozycję i uznanie firma Iittala uzyskała głównie w Finlandii, Szwecji, Norwegii i Danii za sprawą marek Arabia, Hackman, Iittala, Fiskars, BodaNova, Höganäs Keramik, Rörstrand, Raadvad and Høyang-Polaris.

Firma Iittala istnieje od 1881 roku, założona została przez Szweda, Petrusa Magnusa Abrahamssona. Obecnie jest jedną z wiodących firm designerskich. Do Iittali należą takie marki jak Arabia, Fiskars czy Hackman. Iittala produkuje wyroby szklane, drewniane, przedmioty użytkowe i ozdobne.

W swoim asortymencie posiada wysokiej jakości produkty wyposażenia wnętrz.

foto1

foto2

foto3

foto4

foto5

Każdy powstały produkt został starannie przemyślany i precyzyjnie zaprojektowany. Wszystkie kolekcje zostały tak stworzone aby wzajemnie się uzupełniać i współgrać ze sobą. Łączenie ich ze sobą jest pozostawione klientom, zgodnie z ich gustem i wizją.

Produkty Iittala skierowane są do osób szukających najwyższej jakości.

Połączenie wiedzy, najwyższej klasy materiałów i ręcznej metody produkcji ze szczególnym uwzględnieniem roli detali przy projektowaniu, wykreowało naczynia, które są ponadczasowe i od lat cieszą ich użytkowników.

origo3

origo2

origo1

Zgodnie z filozofią firmy Iittala „Lasting Everyday Design Against Throwawayism” każdy produkt ma nam towarzyszyć przez całe życie.

Niezwykłe wzornictwo, estetyka wraz z funkcjonalnością i trwałością produktów są urzeczywistnieniem tej idei.

W kolekcji ORIGO mamy wyjątkowe kubki, misy, miseczki, talerze, filiżanki do espresso.

Te proste naczynia, o klasycznych kształtach dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Możemy wybierać między bardziej stonowanymi kolorami beżu czy czerni, albo zdecydować się na odważne pomarańcze lub czerwienie.

origo7

origo6

Kolorowe, radosne naczynia to atrakcyjna propozycja, która swoim nietuzinkowym wyglądem ozdobi niejedno wnętrze.

origo8

origo9

Źródło i zdjęcia: www.iittala.fi

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas