Designteka

dodatki

Ekologiczna łazienka Roca

26.04.2010

Ekologiczne produkty odgrywają coraz większe znaczenie we współczesnym świecie. Klienci poszukują rozwiązań nie tylko funkcjonalnych i pięknych, ale także stworzonych z myślą o ochronie środowiska. Trendy ekologiczne wpływają na nasz sposób życia. Zakradają się do świata architektury, mody, kosmetyków, sposobu odżywiania się. W przestrzeni łazienkowej ten temat również ogrywa dużą rolę.

Odpowiedzią firmy Roca jest innowacyjne rozwiązanie do łazienki łączące design, ekologię i funkcjonalność – Washbasin+Watercloset W+W.

Niezwykłe rozwiązanie, na które składają się niezbędne elementy łazienki, czyli umywalka i toaleta zostało opracowane przez Innovation lab firmy Roca i zaprojektowane przez Gabriele i Oscara Buratti. Washbasin+Watercloset (W+W) stanowi spójną koncepcję stylistyczno – ekologiczną. Docenią go szczególnie osoby, dla których w równym stopniu ważne są estetyka, wygoda oraz ekologia.

Jedną z najważniejszych cech Washbasin+Watercloset jest zastosowanie nowej, sprzyjającej środowisku naturalnemu, technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na zredukowanie jej poboru nawet do 25 proc. w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika wc w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość. Połączenie stylistyki, innowacyjności oraz kwestii ekologicznych w jednym urządzeniu pokazują, że marka Roca jest światowym liderem na rynku ekologicznych rozwiązań w wyposażeniu łazienek.

Washbasin+Watercloset po raz pierwszy został zaprezentowany na organizowanych, co dwa lata przez Design Council oraz Niemiecki Związek Izb Przemysłowych i Handlowych, targach ISH 2009 we Frankfurcie. Dzięki istotnym korzyściom oraz pomysłowości zyskał uznanie, czego dowodem jest nagroda Design Plus. Międzynarodowe jury, w skład, którego wchodzą osobowości ze świata designu, przyznaje nagrody za najbardziej nowatorskie projekty, które są jednocześnie przyjazne środowisku.

W+W zdobyło również nagrodę prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper – Gold Winner w kategorii Product Innovation Awards – nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2010. Jego celem jest promowanie doskonałości w projektowaniu wnętrz. Wyróżnienia Product Innovation Awards, przyznawane są produktom prawdziwie nowatorskim, które podkreślają znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz.

Źródło i zdjęcia: www.roca.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas