Designteka

Fotel Manta nagrodzony

22.02.2017

Fotel Manta zaprojektowany przez Piotra Kuchcińskiego dla marki Noti otrzymał nagrodę Meble Plus – Produkt Roku 2017 w kategorii fotel/krzesło meblowe. Gala wręczenia nagród odbyła się 16 lutego podczas 4 Design Days w Katowicach – wydarzenia poświęconego architekturze oraz wyposażeniu wnętrz prywatnych i publicznych. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych polskich mebli oraz materiałów i akcesoriów używanych do ich produkcji. 4 Design Days potrwa do 19 lutego, na uczestników czekają wykłady, warsztaty, spotkanie z projektantami i markami.

Nagrodzony fotel Manta to najnowsza część kolekcji inspirowanej zabawkami składanymi z papieru – origami. W 2016 roku projektant, Piotr Kuchciński dodał do kolekcji składającej się z sof, foteli, pufa oraz stolików kawowych, nowe fotele Lounge i Club oraz krzesła. Fotel Manta Club charakteryzujące się wyższym oparciem i niższymi podłokietnikami niż Classic, a fotel Lounge posiada dodatkowy zagłówek. Rozłożyste, otwarte na zewnątrz podłokietniki i oparcie zapraszają do wygodnego siadania, ale też sprzyjają prowadzeniu rozmów. Występują w różnorodnych tkaninach w wykończeniu na nogach drewnianych lub płozach. Kolekcja ze względu na nowoczesną, lekką formę sprawdza się zarówno we wnętrzach domowych, jak i obiektach przestrzeni publicznej np. w hotelach, wnętrzach instytucji kulturalnych, eleganckich foyer i recepcjach, lobby, salonach usługowych. Z kolei na nowe fotele Lounge, dzięki ekskluzywnemu charakterowi, pasują do domowej biblioteki czy gabinetu. Fotele Club – do klubów, kawiarni, restauracji. Krzesła Manta z powodzeniem pełnią funkcję efektownego mebla biurowego.

Z marką NOTI można będzie się spotkać podczas wydarzenia 4 Design Days w dwóch miejscach. Doświadczeniem w budowaniu relacji projektant – producent podzieli się prezes firmy NOTI Ryszard Balcerkiewicz w panelu dyskusyjnym „Design. Wzornictwo przemysłowe. Przelotny romans czy stały związek? Czy polskie firmy potrafią wykorzystywać potencjał projektantów wzornictwa?” 17 lutego o godz. 14.00 (sala konferencyjna 24). Z kolei przez całe cztery dni trwania wydarzenia na stoisku NOTI i BALMA z udziałem partnera regionalnego T3 Atelier zaprezentują koncept biura stworzony w oparciu o międzynarodowe trendy i prognozowane zmiany w specyfice pracy, które czekają nas w ciągu najbliższych lat (Stoisko BALMA, NOTI, T3 Atelier – Stoisko 68/65). Na stoisku będzie można zobaczyć najnowsze kolekcje obu marek, w tym również nagrodzony tytułem Produkt Roku 2017 fotel Manta.

 

Więcej na www.noti.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas