Designteka

wydarzenia

Instalacja Powiązania

12.05.2011

Do 15 maja na krakowskim Małym Rynku można oglądać instalację artystyczną Powiązania. Instalację tworzy przestrzenny układ sznurków przytwierdzonych do paneli tworzących figurę, przypominającą swoim obrysem kształt województwa małopolskiego. Instalacja stanowi wstęp i zaproszenie do udziału w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego.

Zamierzeniem twórców – zespołu programu Dynamika Ekspozycji, działającego w ramach Małopolskiego Instytutu Kultury, oraz pracowni projektowej LATALAdesign – było stworzenie przestrzeni, którą, jak dziedzictwo, można dowolnie interpretować. Dzięki takiemu doświadczeniu nawiązywana jest autentyczna i osobista relacja, pozwalająca na czerpanie z dziedzictwa największej satysfakcji. Stąd inna, nie tradycyjna, forma wystawy prezentującej miejsca. I pomysł, aby w przestrzeni instalacji, do której i z której nie ma jednego wejścia ani jednego wyjścia, poruszać się bez ustalonego kierunku.

Autorzy koncepcji zachęcają do dokonania kilku odkryć dla siebie: w przestrzeni instalacji, ale przede wszystkim w Małopolsce, w miejscach, do których ona odsyła. „Chcemy się podzielić swoimi interpretacjami i zainspirować kolejne”.

Okazją ku temu bez wątpienia mogą stać się organizowane od trzynastu już lat Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Tegoroczna edycja, realizowana pod nazwą Twarze Małopolski. XIII Dni Dziedzictwa Kulturowego, odbędzie się w weekend 14-15 maja. Jak co roku, będzie można nieodpłatnie zwiedzić kilkanaście miejsc i bliżej poznać związane z nimi postacie.

Więcej na www.dnidziedzictwa.pl.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas