Designteka

wnętrza

KUBIKOFF – nonszalancja i włoski styl

26.03.2013

W otoczeniu toskańskich krajobrazów, pełnych gajów oliwnych i malowniczych rezydencji powstają wyjątkowo piękne meble tworzone przez designerów włoskiej marki KUBIKOFF.

Włoscy projektanci mają to wyjątkowe szczęście, że ich wzornictwo użytkowe cieszy się dużym uznaniem na świecie. Na sukces wzorniczy tego narodu zapracowali nie tylko znani projektanci mody tacy jak Miuccia Prada, duet Dolce & Gabbana czy chociażby Valentino ale również znani na całym świcie architekci i projektanci mebli.

Designerzy z KUBIKOFF także należą do aktywnych propagatorów włoskiego designu na świecie. W ich kolekcjach znaleźć można wyjątkowo piękne krzesła i stoły, które cieszą się uznaniem architektów na całym świecie.

Na szczególną uwagę zasługuje seria krzeseł z kolekcji Diamond, które zachwycają nowoczesną bryłą. Siedziska mebli z tej kolekcji wykonane są z transparentnego poliwęglanu a podstawę stanowią nóżki stalowe nawiązujące formą do przęseł mostów w wielkich metropoliach.

We wspomnianej kolekcji jest również wyjątkowo ciekawy fotel bujany, który pokazuje, że tak tradycyjny mebel dzięki kreatywności twórcy może nabrać futurystyczny wygląd bez szkody dla walorów użytkowych.

Kolejną ciekawą propozycją KUBIKOFF jest seria krzeseł Angel, które nawiązują prostą formą do subtelności i delikatności … Anioła.

Opływowa konstrukcja i wykonane z transparentnego poliwęglanu siedzisko sprawiają, że krzesło to nadaje wnętrzom lekki i nowoczesny charakter. Wygodne podłokietniki i kształt siedziska sprawiają, że krzesło to jest bardzo wygodne.

Siedziska występują w kilku opcjach kolorystycznych: bezbarwne przeźroczyste, przydymione, czarne lub białe. Podstawa krzeseł z serii Angel została wykonana z chromu a nóżki wykończono transparentnym akrylem, który podkreśla ich subtelność i optycznie unosi mebel nad ziemią.

Kolekcja Angel idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach ale również ciekawie ożywi i nada lekkości cięższym wnętrzom klasycznym.

Uzupełnieniem serii Angel jest stół Mies zaprojektowany przez Gino Lemson’a, który zachwyca niestandardowym zestawieniem materiałów w połączeniu z klasyczną formą. Mebel ten wykonano z orzechowego forniru łączonego z transparentnym akrylem, który mimo masywnej formy nadaje mu lekkości.

Projekt Gino Lemson’a subtelnie podkreśla nowoczesny charakter wnętrz i indywidualizm mieszkańców. Stół Mies doskonale prezentuje się w zestawieniu z transparentnymi krzesłami z kolekcji Angel. Dodatkowym atutem jest możliwość dobrania do krzeseł poduszek w wielu nasyconych kolorach, dzięki czemu jadalnia może w łatwy sposób i niewielkim kosztem zmieniać swoje oblicze.

Pełna kolekcja mebli designerów z KUBIKOFF dostępna jest także w Polsce w sklepie AnOTHER DESIGN (anotherdesign.pl)

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas