Designteka

wnętrza

Kutikai. Tu mieszka fantazja…

22.09.2015

Dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Każdy dzień i noc to początek podróży w nieznane – w świat, gdzie zwierząt mówią ludzkim głosem a wichry i fale oceanów uderzają o brzeg łóżka, które za chwile przycumuje do brzegu wyspy skarbów..

Kutikai to marka oferująca meble dla dzieci oraz dodatki, które łączą wygodę i  funkcjonalność z pewną niespodzianką – zaskakującym elementem designu, którego celem jest pobudzenie wyobraźni najmłodszych. Zrobione z naturalnej sklejki brzozowej i wykończone ekologicznymi lakierami meble powstają w poszanowaniu dla środowiska naturalnego w małym, rodzinnym warsztacie stolarskim na południu Polski. To tam spotyka się to, co dla marki najważniejsze – świat fantazji, natury oraz minimalistyczny Kutikai w języku tamilskim oznacza domek, bezpieczną kryjówkę – i takie też są meble Kutikai – zaprojektowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pozwalające dzieciom rozwinąć skrzydła fantazji.

Marka Kutikai jest tworzona przez Marię Borgosz-Smagę oraz Dorotę Łuczak-Leniar – dwie kobiety, które łączy zawód architekta, przyjaźń oraz bycie mamami dla łącznie 5 dzieci.

Podpatrywanie naszych dzieci podczas zabawy, ich niczym nie skrępowanej kreatywności i chęci poznawania świata to dla nas morze inspiracji. Chciałyśmy stworzyć meble, nie tylko bezpieczne i piękne ale również takie, które pozwolą naszym maluchom odkrywać wewnętrzne światy oraz budzić pasję tworzenia. Stawiamy na prostotę designu, ponieważ wierzymy, że mniej znaczy więcej – fantazja dziecka potrzebuje tylko przestrzeni, zbędne są krzykliwe kolory czy tysiące zabawek.

Podczas pracy nad meblami fakt, że jesteśmy mamami jest równie istotny jak to, że obie jesteśmy architektami. Znamy codzienne potrzeby rodziców i przekładamy tę wiedzę na projekty – dla przykładu – nasze łóżeczka dla starszaków są szersze od standardowych, ponieważ wiemy, że rodzice często czytają dzieciom do poduszki – dodatkowe centymetry

Dwie linie – dwa światy

Kutikai oferuje dwie linie mebelków w skład, których wchodzą m.in. łóżeczka dla niemowlaka, starszaka, komody z funkcją przewijaka, regały na książki i zabawki, szafy oraz biurka/ stoliki. Obie linie mają charakterystyczny motyw przewodni, który wywołuje uśmiech na twarzy dzieci.

Linia z daszkiem, w której daszek i szufladka na skarby to motywy przewodnie zamienia pokój w plac zabaw – biurko-domek zaprasza do rysowania i jest domkiem do zabawy. Łóżeczko z daszkiem w mgnieniu oka zamieni się w tajemniczy zamek lub statek piracki. Naturalny kolor sklejki brzozowej nie dominuje wystroju i nie narzuca Linia z daszkiem Kutikai zakwalifikowanan została do finału konkursu DOBRY WZÓR 2015 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Finał konkursu 22 października b.r.

Linia z dziurką łączy minimalizm formy z delikatnością detalu – dziurki, która jest jednocześnie uchwytem dopasowym do małych rączek i paluszków oraz zachętą do zabawy i zaglądania na drugą stronę. Poręczne schowki w nietypowych miejscach to kryjówka dla prawdziwych skarbów.

Kutikai oferuje także dodatki – lniane pościele oraz śpiworki i jednocześnie maty do zabawy w kształcie muszli.

Meble oraz dodatki Kutikai dostępna są na stronie www.kutikai.pl oraz w salonie BoConcept w Krakowie. Od połowy września marka dostępna będzie w dwóch salonach BoConcept w Warszawie.

zdjęcia: Jakub Pleśniarski

stylizacja wnętrz: Monika Lenarczyk

ilustracje: Marcelina Jarnuszkiewicz

Kutikai istnieje od 2014 roku Marka oferuje meble wykonane z naturalnej sklejki brzozowej i wykończone ekologicznymi lakierami a także dodatki. Wszystkie meble powstają w rodzinnej stolarni na południu Polski. W lipcu 2015 marka Kutikai została wybrana do finału konkursu Dobry Wzór 2015 organizowanego corocznie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Więcej informacji na stronie www.kutikai.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas