Designteka

wydarzenia

Music Of The Future

17.07.2012

20 lipca w Warszawie 1. URODZINY MUSIC OF THE FUTURE!

Music Of The Future to seria imprez, która konsekwentnie od roku sprowadza do Polski producenckie i djskie gwiazdy zagraniczne. Każdego miesiąca w ramach cyklu zaprezentowali się najciekawsi, zdaniem organizatorów, twórcy elektronicznej alternatywy z różnych stron świata, byli to: Kowton, Bok Bok, L-Vis 1990, George FitzGerald, Nguzunguzu, Dubbel Dutch, Lil Silva, Cosmin TRG, Lando Kal, Kingdom, Addison Groove, Mosca, Ikonika, Om Unit, Karenn, czyli Blawan i Pariah oraz Jam City. Tak więc odbyło się 16 imprez, trzeba przyznać, że jest to wynik imponujący jak na tak krótki czas. Po roku przyszedł czas na jubileusz, z tej okazji nie jeden headliner, ale aż 3 pojawi się na lipcowej imprezie.

DARK SKY (UK) / [Black Acre / Ninja Tune / 50 Weapons / Blunted Robots / Pictures Music]

Dark sky to trójka brytyjskich djów i producentów, którzy od 2009 roku połączeni miłością do tej samej muzyki zdecydowali się na stworzenie tria tworzącego tracki czerpiące z przekroju wielu gatunków. House, jungle, disco czy nawet dubstep łączą się w ich nagraniach w spójną całość. Ich debiut przypadł na kilka miesięcy po sformowania składu i został wydany przez Black Acre. Nagranie spotkało się z tak dobrym przyjęciem, że Dark Sky zostali zaproszeni do przygotowania remixów między innymi dla The XX czy Kelis. W zeszłym roku label należący do Modeselektora wydał ich czwartą już EPkę zatytułowaną Radius EP. W tym roku nie pozwolili o sobie zapomnieć wracając do pierwotnej wytwórni gdzie wydali Black Rainbows EP na której znalazł się wielbiony w środowisku Totem. Dzięki swojemu rozległemu gustowi trójka otrzymała autorską audycję w NTS Radio. Dark Sky nie przestaje pracować nad swoim materiałem i ich kolejna EP ma się pojawić w sprzedaży w najbliższych miesiącach.

www.facebook.com/darkskyuk

www.youtube.com/watch?v=KfGWcn9iLsM

DAUWD (UK) / [Pictures Music]

Wychowywał się w Walii grając na pianinie, gitarze i perkusji, używając żywych instrumentów do swoich eksperymentów z muzyką elektroniczną. Jego muzyka opiera się na wielkim talencie oraz zamiłowaniu do interesujących, wielowarstwowych sekwencji muzycznych i bardzo kreatywnych struktur perkusyjnych. Kompozycje Dauwda to przepełniona pięknem, zakorzeniona w fascynacji muzyką współczesną, mieszanka, która w klubach odkrywa swoją drugą twarz. Jego utwory otoczone są idealnym połączeniem synthów, wokali i instrumentów które w organiczny sposób ewoluują w idealny ciąg zdarzeń. Pierwszy raz zrobiło się o nim głośno, gdy jego, swoją drogą rzeczywiście genialny utwór „Ikopol” trafił na składankę Adult Swim, która przedstawiała najciekawszych producentów nowej sceny bassowej.

www.facebook.com/DauwdMusic

www.youtube.com/watch?v=76bntSFOvpw

JUK JUK (UK) / [ Text Records / Nommos ]

Mało kto jest w stanie powiedzieć, że jego patronem jest Four Tet, ale w tej małej grupie ludzi znajduje się Juk Juk. Ten młody Brytyjczyk, mimo stosunkowo krótkiej obecności na scenie dał się poznać jako producent pięknych, głębokich utworów. Jego Winter Turn Sprint (wydane w wytwórni należącej do Four Teta) zostało bardzo ciepło przyjęte – w końcu nie każdy może sie pochwalić propsami na Pitchforku. Djskie umiejętności Caleba (tak naprawdę nazywa się Juk Juk) są też na najwyższym poziomie. Jego sety to nie tylko imprezowe bangery, głęboki house, ale niemalże rekonstrukcja fascynacji gatunków muzycznych jakie przez lata wywierały na niego wpływ.

www.facebook.com/pages/Juk-Juk/282813391747603

www.youtube.com/watch?v=Lo9v6WVWq38

1. URODZINY MUSIC OF THE FUTURE!

DARK SKY, DAUWD, JUK JUK

Warszawa: Miasto Cypel, 20.07.2012

start: 20:00, wstęp: 10/15 zł

(w razie załamania pogody impreza odbędzie się w klubie 55)

Więcej informacji:

www.facebook.com/musicofthefuture

www.facebook.com/mustnotsleepdjs

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas