Designteka

wnętrza

Muzyczne Delivie

26.01.2017

Muzyczne Delivie – sala do zadań specjalnych.

Wykładziny duńskiej marki EGE zaprojektowane przez Husarska Design Studio zostały wykorzystane w nowoczesnej sali szkoleniowo-koncertowej Muzyczne Delivie w Reńskiej Wsi. Inspiracją była rozchodząca się ze sceny fala dźwiękowa.

Sala Muzyczne Delivie to interdyscyplinarny projekt zrealizowany w siedzibie firmy Kamet S.A. w Reńskiej Wsi. Została ona stworzona jako miejsce do prób i kameralnych koncertów, ale także szkoleń i wykładów, które służyć ma nie tylko przedsiębiorstwu, ale też ma być udostępniane okolicznym twórcom i artystom. Inwestycja jest wynikiem polityki społecznego zaangażowania przedsiębiorstwa zgodnie z zasadą „myśl globalnie, działaj lokalnie”. Projekt powstał w Husarska Design Studio, które czuwało nad jego realizacją. Wiązało się to ze ścisłą współpracą architektów, projektantów wnętrz, techników oświetlenia i akustyków. W wyniku tego udało się stworzyć miejsce wyjątkowe, które ma dostosowywać się do aktualnych potrzeb osób je użytkujących. Główny nacisk postawiono tu na akustykę, która jest najważniejszym elementem w tego typu pomieszczeniach. Istotna była też taka aranżacja przestrzeni, aby panowała w niej sprzyjająca skupieniu atmosfera, dlatego duży nacisk firma położyła na dopracowanie każdego szczegółu projektu.

– Sala koncertowo-szkoleniowa przekształca się i zmienia swój nastrój w zależności od potrzeb osób korzystających – wyjaśnia koncepcję projektu Jadwiga Husarska-Sobina z Husarska Design Studio.

W wyniku tych założeń powstała falująca ściana, zbudowana z drewnianych paneli, której zadaniem jest dyfuzja dźwięków i uzyskanie idealnej akustyki i wydobycia perfekcyjnego brzmienia. Zapewnić mają to także podest i elementy wykonane z naturalnego drewna. Niemniej ważne jest odpowiednie pochłanianie dźwięków, a to udało się zrealizować przy użyciu dobrej jakości wykładzin. Zostały one wykonane na specjalne zamówienie przez duńską firmę Ege, zgodnie z projektem stworzonym przez Husarska Design Studio.

– Inspiracją do projektu wykładziny była rozchodząca się ze sceny fala dźwiękowa – zwraca uwagę Jadwiga Husarska-Sobina.

Równie dopracowane są pozostałe elementy sali. Na uwagę zasługuje także oświetlenie, które zostało w całości wykonane przez inwestora – firmę Kamet.

– Zaprojektowaliśmy je tak, aby przypominały jasne płomienie. W ten sposób subtelnie nawiązaliśmy do głównej działalności firmy Kamet, zajmującej się m.in. spawaniem aluminium – wyjaśnia Klaudia Kasprzak z Husarska Design Studio

Husarska Design Studio zajmuje się przede wszystkim projektowaniem produktów na potrzeby wdrożeń przemysłowych, ale także aranżacją stoisk handlowych i przestrzeni wystawienniczych. Od lat zdobywa liczne nagrody w dziedzinie designu. Firma Kamet S.A.specjalizuje się w produkcji lekkich konstrukcji ze stali i aluminium. EGE to jeden z liderów w branży profesjonalnych wykładzin dywanowych, mający swoją siedzibę w Danii, którego wyłącznym przedstawicielem na Polskę jest firma Carpet Studio (www.carpetstudio.pl).

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas