Designteka

wydarzenia

Polskie meble podbijają świat

18.10.2016

Meble to obecnie jeden z najważniejszych polskich produktów eksportowych. Sprzedajemy coraz więcej poza krajem, a przy tym swobodnie konkurujmy na świecie poziomem wzornictwa przemysłowego.

Podczas targów Warsaw Home Expo 2016, 21-23 października, będzie można obejrzeć wystawę „Usiądź po polsku” – wybór krzeseł zaprojektowanych przez polskich projektantów i wyprodukowanych przez polskich producentów.

Odwiedzający targi będą mogli obejrzeć przedmioty projektantów docenianych dzisiaj, ale także tych starszego pokolenia. Ekspozycja obejmuje obiekty projektowane i wdrażane do produkcji przez polskie firmy od lat 50-tych do dziś.

Wystawa składa się z 30 siedzisk. Ich zestawienie obrazuje nie tylko ewolucję stylu technologii, ale także prezentuje współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej).

Wśród klasyków i nowości zobaczymy produkty Fameg, Latko Fragstein, Paged, Profim, Tabanda, Noti, Vzór, Comforty, Vank, VOX, Zięta, Mamsam, Marbet Style i Iker.

Wielkie nazwiska i świetne projekty

Wystawa „Usiądź po polsku” jest jednym z wielu elementów prezentujących w położonym k. Warszawy Nadarzynie dokonania i zdobycze polskiej branży meblowej. Podczas Warsaw Home, na specjalnie zaprojektowanych ekspozycjach, swoje produkty pokaże w sumie ponad 200 marek. Wśród nich znajdą się najwięksi rynkowi gracze, a także małe manufaktury i rzemieślnicy.

Niezwykle ciekawie zapowiadają się prelekcje i rozmowy na temat szeroko rozumianego designu, projektowania i architektury. Wezmą w nich udział takie sławy jak: Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Robert Majkut, Robert Konieczny, Krystyna Łuczak-Surówka, Iwona Zupańczyk, Izabela Szumlas, Albert Kaleta, Omenaa Menasah, a także… Karim Rashid, który opowie o przyszłości designu. W piątek, podczas tzw. dnia branżowego, o godz. 15.15 odbędzie się również wyjątkowa debata, w której udział wezmą: Tino Valentinitsch, Stephan Koziol i Tomek Rygalik

Duże zainteresowanie wzbudzą z pewnością także: nowatorskie, interaktywne warsztaty ARCHIDAY, Strefa Blogerów, a także Poland Design Festival, czyli wyjątkowe spotkanie polskich designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych, artystów i miłośników najlepszego wzornictwa użytkowego.

Gdzie i kiedy?

21-23 października 2016

targi Warsaw Home, Ptak Warsaw Expo, Aleja Krakowska 62

(10 minut od lotniska Chopina, 20 minut od centrum Warszawy – dojazd specjalnym busem z Dworca Centralnego, kursy do Nadarzyna przez Dworzec Zachodni w godzinach 10-17 co 30 minut)

Po więcej informacji zapraszamy na:

www.polanddesignfestival.eu

www.warsawhome.eu

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas