Designteka

lifestyle

Stylowe telewizory nagrodzone!

28.04.2010

Jury konkursu red dot design award doceniło styl najnowszych telewizorów LG z serii INFINIA.

Od momentu premiery na targach CES w Las Vegas w styczniu tego roku modele LG LX9500 oraz LG LE7500 zaskakują nie tylko możliwościami technicznymi, robią także wrażenie swoim nowoczesnym, ekskluzywnym wyglądem.

Ekrany telewizorów stworzonych zgodnie z koncepcją Borderless™ Design otaczają jedynie zminimalizowane ramki, co potęguje nie tylko wrażenia wizualne, ale również sprawia, że nowe modele LG świetnie komponują się z nowoczesną aranżacją przestrzeni.

LG LX9500 to pierwszy na świecie telewizor 3D wykorzystujący technologię Full LED. Jego ekran, zamknięty w lekkiej, smukłej obudowie o grubości zaledwie 22,3mm, zapewnia niepowtarzalne wrażenia podczas oglądania obrazów trójwymiarowych.

W połączeniu z aktywnymi okularami migawkowymi LG LX9500 sprawi, że akcja na ekranie telewizora pochłonie widza bez reszty.

Jury red dot design award doceniło także jednowarstwową konstrukcję LG LX9500

i nowatorski system podświetlania – panele diod LED zlokalizowane są bezpośrednio za ekranem, co sprawia, że obraz jest wyjątkowo jasny i klarowny, a przez to gwarantuje znakomitą jakość odbioru treści w trzech wymiarach.

Red dot design award to kolejne wyróżnienie przyznane LG za niepowtarzalny design telewizorów z linii Borderless™ – na początku roku zdobyły one także nagrody CES Innovations 2010. Podczas targów w Las Vegas LG LX9500 uzyskał 3 nagrody, w tym najbardziej prestiżową – „Best of innovations”

W tym roku o nagrodę powszechnie uznawaną za symbol doskonałości w dziedzinie wzornictwa ubiegało się około 12 000 produktów pochodzących z ponad 60 krajów.

LG LX9500 będzie dostępny na polskim rynku w II kwartale 2010 r.

Źródło i zdjęcia: www.lge.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas