Designteka

miejsca

Szczególne miejsce na mapie Łodzi

22.11.2009

ATAK DESIGN to szczególne miejsce na mapie Lodzi. To wyjątkowa galeria sztuki użytkowej oferująca meble i oświetlenie największych na świecie projektantów i architektów. ATAK DESIGN jest przykładem działania według zasady: „good design isn’t just a good business, it’s a moral obligation”.

atakdesign

W showroomie możemy zobaczyć dzieła najznakomitszych designerów takich, jak Philippe Starck, Charles&Ray Eames, Verner Panton, Arne Jacobsen, Alberto Meda, Antonio Citterio, Marcell Wanders, Patricia Urquiola, Patric Jouin, Ferruccio Laviani, Ron Arad, czy Frank Gehry.

Swoje miejsce znajdują tutaj takie marki, jak Vitra, USM, Kartell, Magis, Driade, Fritz Hansen, Alias, Hay, VerPan, Foscarini, Artemide, Adelta, Belux i wiele innych znanych i rozpoznawalnych na świecie firm.

atakdesign1

Celem ATAK DESIGN było stworzenie miejsca, gdzie możemy obejrzeć doskonałe wzornictwo, najnowsze projekty, dopiero co pokazywane na targach w Mediolanie, jak i klasykę – projekty z lat 40 czy 50-tych. W jednym miejscu obejrzymy nagromadzenie mebli i oświetlenia do wnętrz domowych, biurowych i użyteczności publicznej.

atakdesign2

Bardzo ważne było także samo miejsce, które zostało zaadoptowane na shoowroom. ATAK DESIGN szukał typowego miejsca dla Łodzi, z łódzką, fabryczną atmosferą, z dużymi oknami, wygodnym dojazdem i parkingiem. Wybór padł na dawną fabrykę guzików i koronek Ernsta Wevera z 1880r u zbiegu ulic Kopernika i Wólczańskiej, której dodatkową ozdobą jest efektowna, neogotycka wieża.

atakdesign3

Źródło i zdjęcia: www.atakdesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas