Designteka

wydarzenia

Wrocławski Design Udomowiony

21.05.2013

Spotkania designerów, panele dyskusyjne, warsztaty projektowe oraz wystawy związane z tematyką wzornictwa i jego historią – to tylko niektóre z atrakcji piątej edycji akcji Design Udomowiony, która organizowana jest w dniach 13-30 czerwca 2013 roku przez Galerię Wnętrz Domar i Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu.

Design Udomowiony to jedna z najważniejszych polskich imprez, związanych z szeroko pojętym wyposażeniem wnętrz, promujących polskie wzornictwo. Do 30 czerwca można będzie poznać najnowsze propozycje marek meblowych oraz zobaczyć czasowe wystawy związane z tematyką wzornictwa.

Tegoroczną, piątą edycję akcji zainauguruje Noc z Designem, która odbędzie się 13 czerwca w godzinach 20.00-24.00 w Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej 14 we Wrocławiu. Otwarciu wystaw i prezentacji nowych ekspozycji towarzyszyć będzie spotkanie przedstawicieli firm, projektantów i klientów.

Mówienie o designie w dotychczasowym ujęciu nie ma sensu – taką tezę stawiają organizatorzy akcji Design Udomowiony. Uważają, że w dzisiejszym świecie, w niestabilnym i nieprzewidywalnym otoczeniu, w którym obecnie funkcjonują firmy, trzeba mówić i myśleć o procesach oraz konsumencie, ponieważ design to zarządzanie innowacją i firmą. W związku z tym Design Udomowiony 2013 został rozbudowany o design workshop „(Prze)myśleć przestrzeń”. To merytoryczne przedsięwzięcie, które skupione jest na odrzuceniu formuły muzealno-galeriowych festiwali, na rzecz realnej pracy projektowej. Interdyscyplinarny zespół zmierzy się z rozwiązaniem problemu projektowego, jakim jest zagospodarowanie współczesnej przestrzeni mieszkalnej. Warsztaty odbędą się w dniach 11-12 czerwca w SWPS przy ul. Ostrowskiego 30 we Wrocławiu.

– W warsztatach chodzi o to, żeby użyć myślenia projektowego (design thinking) do poprawy przestrzeni życiowej, niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkaniu, klatce schodowej, czy podwórku. Czy design może w tym zakresie wpływać na zachowania społeczne? A co innego może wpływać, jak nie design właśnie! – podsumowuje Mariusz Wszołek, jeden ze współorganizatorów warsztatów oraz wykładowca Instytutu Grafiki SWPS we Wrocławiu.

Efekty pracy uczestników design workshop zostaną zaprezentowane podczas konferencji „Design nie ma sensu”, która odbędzie się 13 czerwca w godzinach 10.00-17.00 w SWPS we Wrocławiu. Konferencja będzie skupiona wokół 4 bloków tematycznych takich jak: rynek, produkt, konsument i komunikacja. Wśród prelegentów wystąpią m.in. prof. Michael Fleischer (SWPS), Bartosz Zamirowski (DOMAR S.A.), Hubert Jan Anyżewski (wiceprezes Use LAB, wykładowca SWPS), Zdzisław Sobierajski (właściciel firmy Polyester Design), Tomasz Wiktorski (właściciel B+R – studia analizy rynku meblarskiego) oraz inni. Główną osią Designu Udomowionego 2013 będą wydarzenia odbywające się na terenie Galerii Wnętrz Domar – prezentacje, wystawy oraz otwarte warsztaty w czasie trwania całej akcji dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Dolnego Śląska.

Szczegółowe informacje oraz programy wszystkich wydarzeń akcji Design Udomowiony 2013 można znaleźć pod adresem: www.design-udomowiony.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas