Designteka

WROCLOVE DESIGN

11.04.2016

WROCLOVE DESIGN POWRACA JUŻ W MAJU 2016!

FOR SALE: DESIGN, hasło przyświecające III edycji Wroclove Design stanie się pretekstem do zastanowienia się nad znaczeniem designu we współczesnym świecie – świecie na sprzedaż. Opuszczone, niezagospodarowane centrum handlowe w Bielanach Wrocławskich stanie się przestrzenią do prezentacji i dyskusji o przyczynach i skutkach konsumpcjonizmu, a przede wszystkim o roli dobrego designu w świadomym konsumowaniu.

Jeśli design też jest na sprzedaż, to jakie jego cechy lub właściwości mogą zamienić nas w konsumentów świadomych? W którym miejscu na osi z dwoma krańcowymi punktami: produkt masowy i dzieło sztuki, umieścić DESIGN? Czy to właśnie ta dziedzina może okazać się lekiem na szaleństwo nabywania coraz to nowszych dóbr?

Na 5 majowych dni (18-22 maja 2016) opuszczona galeria handlowa w Bielanach Wrocławskich, przy ul. Czekoladowej 20, zamieni się w centrum prezentacji i dyskusji. Na ekspozycję złoży się 7 stref tematycznych: KIDS, ARTS&CRAFTS, POSTMORTAL, FRESH, TECHNOLOGY, FOOD DESIGN, SPORT&RELAX, a przestrzeń każdej z nich wypełnią wystawy, przedmioty stworzone przez uznanych projektantów. Zobaczyć będzie można m.in. Austrian Design Explosion – prezentację 150-lat austriackiego designu, łączącą fascynację technologią, kreatywne podejście do materiałów i poetyckości.

Ekspozycja Instytutu Designu Kielce MUST EAT zwraca uwagę, na kwestię nieuzasadnionego kupowania i spożywania nadmiernej ilości jedzenia, przesadnego przywiązywania wagi do jego estetyki, a także na charakter wpływu mediów na to co i w jaki sposób jemy. Pieniądze a Design – wystawa autorstwa czeskiej grupy twórczej OKOLO obrazuje relacje pieniędzy z kreatywną twórczością z różnych punktów widzenia. PROCES – Grynasz Studio wykorzysta różne polskie wdrożenia, aby na ich przykładzie zaprezentować poszczególne etapy procesu produkcji, czyli pracę projektanta z inwestorem, sposób rozwijania koncepcji oraz efekt końcowy – gotowy produkt.

Wśród gości znajdą się, m.in.: Robert Majkut, jednym z najważniejszych europejskich designerów; Dr Anna Vonhausen, inicjatorka marki VANK nagrodzonej dwoma nagrodami IF Design Award 2016; Ingrid Sollecia, rzeźbiarka i artystka ze Szwajcarii. Jej prace zawsze wychodzą poza ustalone granice, lokują się między projektowaniem a sztuką współczesną.

Australijska projektantka Pia Interlandi zajmująca się projektowaniem mody pośmiertnej, która w swoich pracach często wykorzystuje śmierć jako koncepcję naukową i psychologiczną. Jej prace zobaczymy w strefie POSTMORTAL.

Więcej informacji na www.wroclovedesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas