Designteka

wydarzenia

ZOOM-ZOOM rozstrzygnięty!

24.06.2010

23 czerwca, podczas gali finałowej w Warszawie, wręczone zostały nagrody w konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN. Grand Prix – miesięczny staż w pracowni Janusza Kaniewskiego oraz wyjazd na warsztaty Mazda Design – przewodniczący Jury przyznał i wręczył Fryderykowi Zysce, za projekt samochodu inspirowanego ciałem kobiety. Ponadto, Jury nagrodziło 11 finalistów ogólnopolskiego internetowego konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN. Sześciu z nich już we wrześniu pojedzie na warsztaty kreatywności z Januszem Kaniewskim na Lazurowym Wybrzeżu.

W konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN mogli wziąć udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Głównym warunkiem złożenia pracy było ukończone 18 lat i złożenie swojego projektu między 26 kwietnia a 7 czerwca na stronie konkursowej www.mazdadesign.pl.

Uczestnicy konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN mogli złożyć dowolną liczbę prac w dwóch kategoriach: samochód i element użytkowy do samochodu. W sumie zgłoszono 480 prac spełniających warunki regulaminu. Ponad 80% z nich zgłoszono w kategorii samochód. Pozostałe 20% to projekty przedstawiające różne pomysły na element użytkowy do samochodu, wśród których znalazły się m.in. projekty nowych kierownic w kształcie logotypu Mazdy, sposoby przewożenia damskich torebek i laptopów we wnętrzu samochodu, dodatkowe lampki do czytania oraz, wyjątkowo przydatne na większych zakupach, wózki montowane pod wymiar bagażnika.

Organizatorem konkursu była Mazda Motor Poland, a Instytut Wzornictwa Przemysłowego objął patronat nad konkursem.

Laureaci konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN

Grand Prix

Fryderyk Zyska za projekt samochodu zasilanego energią elektryczną, do którego inspirację stanowi kobiece ciało.

Uzasadnienie wyboru Janusza Kaniewskiego – przewodniczącego Jury konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN:

Za wyjątkowy zmysł estetyczny oraz precyzję komunikacji koncepcji, która ujmuje wszystkich – profesjonalistów i internautów. Grand Prix w konkursie ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN przyznaliśmy z myślą o ogromnym potencjale Laureata, mając nadzieję, że nagroda ta przyczyni się do realizacji zwycięskiego projektu oraz stanie się zachętą do rozwijania przyszłych, równie twórczych koncepcji.


Sześciu laureatów, którzy wyjadą na warsztaty kreatywności z Januszem Kaniewskim na Lazurowe Wybrzeże:

Kategoria samochód:

1. Maciej Meroniuk za projekt Coleopter, samochodu z możliwością podziału na dwie mobilne części

2. Emil Czumałowski za projekt Mazda – Kisame 2, czyli „rekin-demon”

3. Mateusz Wowk za projekt pojazdu trójkołowego z napędem elektrycznym

Kategoria element użytkowy do samochodu:

1. Michał Pilarczyk za pomysł inteligentnych lusterek

2. Tomasz Siemek za projekt roweru stworzonego z myślą o pojazdach typu coupe

3. Marcin Konicki za rozwiązanie MY WORLD 1, które łączy w sobie funkcję kluczyka, telefonu komórkowego, GPS, odtwarzacz audio oraz moduł pamięci indywidualnych ustawień samochodu.

Pięciu laureatów konkursu ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN, którzy otrzymają od Organizatora nagrody rzeczowe:

1. Piotr Kotlarek za projekt Mazda SP-Arrow

2. Roman Kadler za projekt nowej Mazdy 6X

3. Wojciech Reszeta za projekt lekkiego samochodu MIZU i TSUCHI (żywiołów wody i ziemi)

4. Miłosz Wróblewski za torbę w stylu Mazdy

5. Marcie Stec za pracę: strefa dziecka

Szczegółowe wyniki konkursu znajdują się na stronie www.mazdadesign.pl

ZOOM-ZOOM – uczucie jedyne w swoim rodzaju. Zoom-Zoom to emocje, młodość duszy, entuzjazm, ekspresja, dynamizm, sportowy duch oraz radość z jazdy samochodem. Od 2002 roku Zoom-Zoom jest filozofią Mazdy. Każdy model w gamie Mazdy został zaprojektowany po to, by zapewniać wyjątkową przyjemność jazdy. Więcej o Zoom-Zoom: www.mazda.pl

KONKURS ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN - ogólnopolski, internetowy konkurs, do którego zaangażowani zostali eksperci i miłośnicy designu. Celem konkursu było zachęcenie jak największego grona profesjonalistów i amatorów do podzielenia się swoimi pomysłami na przedmiot użytkowy do samochodu, jak i na projekt samochodu, ale także pobudzenie do działania, tworzenia i kreacji, uruchomienie pomysłowości i kreatywności uczestników. Nagrody konkursowe mają tę kreatywność rozwijać.

KATEGORIE KONKURSOWE

1. Projekt przedmiotu użytkowego, elementu wyposażenia samochodu

2. Projekt nadwozia samochodu lub jego fragmentu

NAGRODY W KONKURSIE ZOOM-ZOOM MAZDA DESIGN

Nagroda Grand Prix:

Warsztaty Mazda Design z udziałem designerów z trzech światowych ośrodków stylu Mazdy: Japonia (Hiroszima), Ameryka Północna (Irvine, Kalifornia), Europa (Oberursel, Niemcy). Po ogólnej prezentacji trendów w stylizacji Mazdy uczestnicy przechodzą do pracy warsztatowej. Dobierają się w grupy i razem z projektantami rysują szkice – styl zewnętrzny, wnętrze samochodu, wybierają tapicerki i materiały.

oraz

staż w pracowni Janusza Kaniewskiego – minimum miesięczny staż odbywający się pod okiem niezależnego, polskiego car designera.

Nagroda dla 6 Finalistów – po trzech z każdej kategorii:

Warsztaty kreatywności na Lazurowym Wybrzeżu, podczas których w otoczeniu natury uczestnicy będą wprowadzani w świat designu, ilustracji, estetyki oraz grafiki. Program warsztatów został opracowany tak, by oprócz merytorycznej wiedzy dać maksimum przyjemności. Przyświecać będzie im zasada slow work, która mówi, iż najbardziej dokładna, efektywna i efektowna praca to ta, którą wykonuje się z przyjemnością, w jasno określonym celu. Wiedza będzie przekazywana zarówno podczas paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów w grupach i indywidualnie oraz podczas luźnych pogadanek podczas spacerów i wypraw, które będą zależały od zainteresowań uczestników.

Dodatkowe nagrody rzeczowe:

Zestaw toreb podróżnych, z którymi będziesz mógł wyruszyć w kolejną podróż.

Nawigacje Garmin, dzięki której trafisz do celu.

Cyfrowe ramki na zdjęcia, na których będziesz mógł wyświetlać zdjęcia z kolejnych podróży niosących radość.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas